NAUJIENOS

ES Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdyje – dėmesys vaikų migrantų apsaugos klausimams

Kategorija:

Miestas:

Birželio 8–9 d. vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas dalyvauja Liuksemburge vykstančiame Europos Sąjungos (ES) Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdyje.

Bendrame teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikime ministrai aptarė vaikų migrantų apsaugos klausimus – buvo diskutuojama, kokių veiksmų turi imtis ES ir jos valstybės narės,  siekiant labiau apsaugoti vaikus visais migracijos proceso etapais.

„Kas trečias į ES atvykstantis migrantas yra vaikas, dauguma jų yra nelydimi nepilnamečiai. Tai ypatingai pažeidžiama asmenų grupė, kurios apsaugai būtina pasitelkti visapusiškas  priemones – tiek užtikrinančias vaikų teisių apsaugą, tiek padedančias užkirsti kelią grėsmėms, susijusioms su vaikų išnaudojimu nusikalstamais tikslais“, – teigė ministras E. Misiūnas.

Vidaus reikalų ministras taip pat pažymėjo, jog valstybių narių praktikos ir iššūkiai šioje srityje yra skirtingi. „Lietuva kol kas su šiuo iššūkiu nesusiduria. 2016 metais mūsų šalyje buvo identifikuoti  22 vaikai migrantai, iš kurių tik 2 pateikė prašymus suteikti prieglobstį. Šiais metais identifikuoti 3 vaikai migrantai ir nei vienas jų nesikreipė dėl tarptautines apsaugos suteikimo“, – sakė E. Misiūnas.
Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdyje dalyvaujantys ministrai taip pat diskutuoja, kaip efektyviai panaudoti turimas informacinių technologijų sistemas, ypač – Šengeno informacinę sistemą, taip pat kovos su terorizmu priemones, grąžinimo politikos įgyvendinimą. Posėdyje taip pat aptariama bendra migracijos situacija ir valstybių narių vykdomi įsipareigojimai.
Tai paskutinis ES teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikimas, vykstantis Maltos Respublikos pirmininkavimo metu. Nuo šių metų liepos 1 d. pirmininkavimą ES Tarybai perims Estijos Respublika.  
www,vrm.lt


Reklama