NAUJIENOS

Erika Kižienė: prioritetai ir tikslai nubrėžia vektorius kiekvieno žmogaus gyvenime

Kategorija:

Miestas:
Žvilgsnis į politiką Pakruojo rajono tarybos narės Erikos Kižienės akimis.

 Gerbiama Erika, sakoma, kad politika – vyrų reikalas. Pastaruoju metu ta tiesa, atrodo, visai ritasi į praeitį ir moterų įsitraukiančių į politinę veiklą vis daugėja. Tačiau kiek politika ir jos veikla priimtina moteriai?
 
XXI amžiuje nebemadinga reikalus skirstyti į moteriškus ir vyriškus, tačiau prioritetai ir  tikslai kiekvieno žmogaus gyvenime nubrėžia vektorius, kurių kryptimi rikiuojasi pareigos, pramogos ir kasdieninė rutina. Tai suderinus,  ir politika bus ne tik priimtina, bet ir mėgiama veikla.
 
Kas ir kada Jus paskatino įsitraukti į politinę veiklą?
 
Atgimimo laikotarpis, manau, visus Lietuvos žmones pavertė politikais. Tik vieniems tai nusibodo, o kitiems tai tapo gyvenimo būdu.
 
Kas labiausiai Jums nepatinka politikoje?

 
Politika – menas valdyti valstybę, miestą, rajoną... Esame tik sraigteliai šio mechanizmo. Siekiant visuomenei gerovės sukasi daugybė tų sraigtelių, kuriems įtakos turi ir pažiūros, ir politinės „priklausomybės“, bet kurie stengiasi sukurti mechanizmą, kuris būtų naudingas ir „išmanus“.  Kai atsiranda sraigtelių, kurių varomoji jėga yra savanaudiškumas, melas, intrigos, nekyla abejonių, kad tai turi būti stabdoma. Be abejo, gaila laiko ir energijos, bet tuomet prisimeni skambią Edmundo Burke frazę: „Tam, kad blogis įsigalėtų, užtenka, kad geri žmonės nieko nedarytų“
 
Kiekvieno politiko gyvenime yra įsimintinų akimirkų, susijusių su jų veikla. Gal galite pasidalinti savais džiaugsmais?
 
Kaip jau minėjau, kai politika persmelktos tavo dienos ir metai, nebegali atskirti, kurie džiaugsmai susiję su asmeniniu, o kurie su politiniu gyvenimu.
Džiugina, kai plečiasi bendraminčių ratas, kai laimi TS-LKD – politinė jėga, kurios gretose esu.
Labai džiugina palaikantis žvilgsnis ar žodis.
 
Kaip manote, kokių pokyčių reikėtų Lietuvos politikoje?
 
Šiuo netu džiaugiuosi, kad pokyčiai neįvyko… Kad nesumažino patekimo procento rinkimuose į Seimą, nes tai tik apsunkintų daugelį strateginių susitarimų ir jų tęstinumą.
… reikia pokyčių regionų politikoje – būtina didinti savivaldybių savarankiškumą, kuriant infrastruktūrą, užtikrinant ugdymo, sveikatos priežiūros paslaugų kokybę.
 
Ši žiema sukelia daug diskusijų dėl klimato kaitos. Pagal profesiją esate statybininkė-inžinierė, jei teisingai prisimenu, kokie šios srities darbai labiausiai gali veikti klimatą? O gal klimato kaita visai nesusijusi su žmogaus veikla, o tiesiog matome tik pasikeitimų visatoje pasekmes?
 
Šiuo metu klimato kaita iššaukia „karštą diskusiją“. Be abejo, vienas veiksnių yra žmogaus veikla. Apie tai tiek diskutuojama, kad nesinori antrinti, o tik priminti raštelį ant sienos sanitarinėje patalpoje – po savęs palikite, kaip radote. Ačiū
 
Dėkoju už pokalbį.
 

Kalbino Karolina Baltmiškė
 

Reklama