Energetinis labirintas, basų kojų takas ir „Medeinės“ kepsnys
  NAUJIENOS

Energetinis labirintas, basų kojų takas ir „Medeinės“ kepsnys

Kategorija:

Miestas:
Vasarą ar žiemą, rudenį ar pavasarį važiuojančius keliu Radviliškis–Panevėžys, svetingai pasitinka smuklė „Žarija“. Kaip teigia Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis, nuostabu, kad rajone dirbantys verslininkai rūpinasi ne vien didesniu pelnu, bet ir prisideda kuriant rajono patrauklumą. Prie Arimaičio ežero esančios smuklės „Žarija“ sukurtas energetinis labirintas, basų kojų takas, paplūdimio tinklinio aikštelė, medžio skulptūros – nemokama ne tik kavinės svečių, bet ir trumpam stabtelėjusio pakeleivio pramoga.

Verslui – ketvirtis amžiaus

„Šiemet švenčiame 25-erių metų sukaktį. Verslas prasidėjo nuo vagonėlio. Vasaromis atvažiuodavome su vagonėliu ir pardavinėdavome kepsnius. Paskui pasistatėme nedidelę užeigėlę, bet ją nušlavė gaisras. Teko iš naujo viską kurti. Taip pastatas po pastato ir atsirado mūsų užeiga. Yra ne tik kavinė, bet viešbučio kambariai, pirtys ir prie jų esantys poilsio kambariai, banketinės salės“, – veiklą pristato UAB „Smuklė“ direktoriaus pavaduotoja Nijolė Beklešovė, vedžiodama po jaukias šventėms ir laisvalaikiui skirtas erdves.
„Esu baigęs maisto paruošimo technologiją, tad ir pabandžiau kurti verslą pagal savo specialybę. Lengva nebuvo. Vien kol aikštelę šalia kelio pavyko išsinuomoti nemažai reikėjo pavargti. Tačiau esu atkaklus, – dukrą Nijolę papildo Vidmantas Mikutis ir priduria. – Kai darai ir padarai.“
Vestuvėms, gimtadieniams ir kitoms šventėms čia įrengtos trys pobūvių salės. Didžiojoje pobūvių salėje, pro kurios langus atsiveria Arimaičio ežeras, galima susodinti iki 80 asmenų, rengiant furšetą galima pasikviesti iki 100 svečių.
Mažoji salė skirta mažesnėms šventėms, į kurias pasikviečiama iki 30 svečių.
Mėgstantiems vaišes derinti su pirties malonumais įrengta salė ir prie pirties. „Tai – atskiras pastatas su šalia esančia pirtimi ir kubilu, bei antrame aukšte įrengtais kambariais svečių nakvynei. Taip pat šalia salės yra lauko pavėsinė – ilgiems ir maloniems pokalbiams iki pat paryčių“, – privalumus vardija Nijolė Beklešovė.
Pašnekovė pabrėžia, kad patalpos nuomojamos labai atsižvelgiant į kliento pageidavimus, nebandant paimti pinigus ir už tai, kas jam visiškai nereikalinga. Klientas moka tik už tas erdves, kuriomis jis naudojasi.
Ir, be abejo, kavinė, siūlanti gausų patiekalų pasirinkimą. Didžioji kepsnių dalis čia kepama ant žarijų. Tarp kepsnių yra ir atspindinčių šeimininko filosofinį požiūrį. Taigi kavinėje galima paragauti „Pagonišką“ ar „Medeinės“ kepsnį.
Nuo šių metų smuklė „Žarija“ gamina ir kelias alaus rūšis, kurias gali paragauti kavinės lankytojai. Dviem alaus rūšims jau suteiktas kulinarinio paveldo sertifikatas. „Gaminame gyvą nefiltruotą alų. Alumi užsiima mano sesuo“, – paaiškina Nijolė.
Smuklė „Žarija“ yra Mikučių šeimos verslas, sukūręs daugiau kaip 40 darbo vietų.

Gyva senoji baltų dvasia

Smuklės „Žarija“ teritoriją puošia iš medžio išskaptuotos senųjų baltų dievų skulptūros. „Ateina toks laikas, kai imi žiūrėti į dvasinius dalykus, – sako Vidmantas Mikutis. – Mes nerėkiame apie savo pažiūras, bet visa šeima puoselėjame pagonišką dvasią. Dukra ir savo vestuves šventė pagal pagoniškus papročius. Tačiau mes neniekiname kitų tikėjimų. Dievas yra vienas, o kuriuo keliu su juo eiti, kiekvieno laisva valia pasirinkti. Kas nepripažįsta senųjų baltų dievų, į skulptūras gali žiūrėti kaip į meno kūrinį. Kokia graži miškų deivės Medeinos skulptūra. Visos skulptūros sukurtos pagal Marijos Gimbutienės aprašymus. Skulptūroms kurti organizuodavome plenerus. Jas pradėjome kurti prieš kokį penkiolika metų. Tada tokių skulptūrų niekas prie kavinių nestatydavo. Mes buvome tikriausiai pirmieji tai padarę. Paskui ir kiti savo teritorijas pradėjo senųjų baltų dievų skulptūromis puošti.“
Šiais metais Vidmantas Mikutis praturtino naujais kūriniais. Pasinaudodami Kneipo metodika ežero pakrantėje įrengė basų kojų taką, sukurtą iš įvairiausių medžiagų: akmenukų, kankorėžių, medžio žievių. Kadangi visus organus galima pamasažuoti per padus, ir vieną kartą perėjęs taku gali pajusti masažo poveikį.
Šalia tako iš akmenų įrengtas energetinis labirintas, padedantis geriau pažinti save, pajusti ryšį su žeme ir supančia begaline erdve. Labirinto viduryje pastatytas dubenėtasis akmuo. Nenustebkite, jei stovėdami vienas vienoje akmens pusėje, kitas – kitoje, kalbėdamiesi neatpažinsite savo balso. Tai labirinto žaidimai. Energetinis labirintas, tarsi, perjungia visai kitą juo keliaujančiojo žmogaus smegenų registrą. Net nepajunti, kaip atitrūksti nuo įprastų minčių, o vietoj jų ateina kitos, neretai net iki tol nepažintos.
Visai šalia sukurta laimės, meilės ir vaisingumo arka. Jos viršuje ne vieną šimtmetį nugyvenusio ąžuolo kelmas su tikrąja svastika, simbolizuojančią žmogaus ryšį su žeme ir kosmosu. Pastovėjus po šia arka galima sustiprinti meilę, prisišaukti laimę ar paprašyti dievų pagalbos susilaukiant vaikelio.
Baltiška simbolika sukurta ir šalia esančiame gėlyne. Tik tą simboliką galima pamatyti pakilus aukščiau nuo žemės paviršiaus.
Aktyvaus laisvalaikio mėgėjams įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė. Ja galima naudotis nemokamai, kaip ir basų kojų taku, energetiniu labirintu.
Mėgstantys vandens pramogas gali ežere pasiirstyti išsinuomota valtele ar paplaukioti išsinuomotu vandens dviračiu.
„Galime ir daugiau įvairių pramogų pasiūlyti, bet norinčių jomis naudotis mažėja. Per ketvirtį amžiaus pajutome labai didelį žmonių sumažėjimą. Vasarą didesnę klientų dalį sudaro į svečius atvažiavę emigrantai“, – pokyčius apibūdina Nijolė Beklešovė.
Daugelis paslaugų lieka ir pasibaigus vasaros sezonui. Pobūvių suretėjimą kompensuoja konferencijos ir kiti renginiai, o norintiems skaniai pavalgyti bus pasiūlytas turtingas meniu.
 
Karolina Baltmiškė
 

Reklama