NAUJIENOS

Ekologija statybose rūpi vis labiau: ES „Ecolabel“ ženklas pirmą kartą suteiktas lietuvių gaminamiems dažams

Kategorija:

Miestas:

„Topcolor“ yra pirmieji lietuvių gaminami dažai ir apskritai pirmoji statybose naudojama priemonė, kuriai suteiktas visoje Europos Sąjungoje pripažįstamas „Ecolabel“ ženklas. Jis reiškia, kad „Topcolor“ dažų gamybai reikalingų medžiagų išgavimas, pati dažų gamyba ir jų utilizavimas yra vykdomi kiek įmanoma labiau sumažinant poveikį aplinkai.

Pasak UAB „Topcolor“ gamybos vadovo Nerijaus Smalsko, „Ecolabel“ ženklas yra ne tik malonus įvertinimas, bet ir priminimas, kad yra bent du atvejai, kai nereikia daryti  kompromisų.

„Rūpinimasis aplinka yra labai svarbi tema šiuolaikiniame pasaulyje. Tai jau ne prievolė, o būtinybė, kurios negalima atidėlioti. Tiesa, siekiant kilnių tikslų negalima pamiršti, kad žmonės nori kokybiškų produktų. Neslėpsiu, buvo išties sudėtinga išlaikyti aukščiausią dažų kokybę ir kartu atitikti visus ES „Ecolabel“ gavėjams keliamus reikalavimus, bet mums pavyko“, – sakė N. Smalskas.

„Topcolor“ gamybos vadovas akcentavo, kad „Ecolabel“ įvertinimas suteiks jų įmonei konkurencinį pranašumą tiek vietinėje, tiek ir užsienio rinkose. Prognozuojama, kad dažų ekologiškumą patvirtinantis žymėjimas ypač pravers žengiant į Vakarų Europos šalis bei Skandinaviją, kur dėmesys produktų poveikiui aplinkai yra itin didelis.

ES „Ecolabel“ ženklas, kuris suteikiamas produktams arba paslaugoms tik moksliškai patvirtinus visas prielaidas, yra neprivalomas. Jo siekti bendrovės renkasi savanoriškai, o tai padariusios privalo atitikti griežtus kriterijus ir gauti pritarimą iš nepriklausomos agentūros, kuri prižiūri šio ženklo skyrimo procesus.

ES „Ecolabel“ sertifikavimui skirtoje interneto svetainėje nurodoma, kad toks ženklinimas buvo sukurtas siekiant išskirti ir neleisti bendroje masėje paskęsti aplinkai draugiškiems aukštos kokybės produktams.

Europos Komisijos interneto svetainėje pateikiami šių metų kovo mėn. duomenys rodo, kad ES „Ecolabel“ ženklas nuo jo sukūrimo 1992-aisiais buvo suteiktas daugiau nei 34 tūkst. produktų ir paslaugų. Daugiausia jų turi Italijos įmonės – per 8,5 tūkst. Lietuva šiuo požiūriu atrodo kur kas kukliau. Mūsų šalyje „Ecolabel“ ženklą turi teisę naudoti vos 103 produktai ar paslaugos.

Gintaras Gimžauskas


Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama