NAUJIENOS

Eibariškių parke darbai juda į priekį

Kategorija:

Miestas:
Radviliškiečių ir miesto svečių pamėgtoje poilsio vietoje, tvarkomame Eibariškių parke Radviliškyje, darbininkai ir sunkioji technika juda kasdien. Kol orai leidžia, dirbama beveik be pertraukų, norisi kuo daugiau padaryti, kad kuo greičiau radviliškiečiai galėtų džiaugtis dar viena atsinaujinusia viešąja erdve mieste.

Tvarkomame parke apsilankė ir vykdomus darbus apžiūrėjo Radviliskio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas, Statybos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas, Žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Remigijus Jankus, šio skyriaus vyriausiais specialistas Lukas Ramančionis, Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas.

 Bus tvarkomos parko prieigos

Svarbiausia apžiūros  tikslas – suderinti Eibariškių parko prieigų sutvarkymo darbus. „Vykdomas projektas apima parko teritoriją, tik parko konkretų sklypą. Jame tiesiami takeliai. Bet išeiti iš parko tarsi nebegalima – tiesiamas takelis pasibaigia su parko sklypo riba. Atvažiavome čia apžiūrėti ir išsiaiškinti, kokios yra galimybės sutvarkyti parko prieigas. Neramina ir melioracijos grioviai, juosiantys parką – jų šlaituose prižėlę krūmų. Griovių šlaitus sutvarkyti irgi reikia dabar, kol laikas. Netinkamas laikas tvarkyti bus tuomet, kai džiaugsimės atnaujintu parku“, – kalbėjo meras Antanas Čepononis, sukvietęs specialistus į parką.

Specialistai, apžiūrėję papildomų darbų reikalaujančias vietas, sutarė dėl  būsimų darbų. Melioracijos grioviai bus išvalyti, takais ir privažiavimo keliu pasirūpins Radviliškio miesto seniūnija. „Papildomai bus sutvarkyti pėsčiųjų takai nuo parko sklypo ribos A. Povyliaus ir Šiaulių gatvės sankryžos link, nuo parko Talkininkų  gatvės link, nuo parko „Obelėlės“ soduose esančios Šviesos gatvės link. Privažiavimas  nuo parko Talkininkų gatvės link taip pat bus tvarkomas“, – sakė pasitarime dalyvavęs Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas.

Nuveikta nemažai. Koks parkas vilios radviliškiečius 2020 metų vasarą?

Rangos darbų konkursą laimėjusi įmonė UAB „Statybų kodas“ jau nutiesė didelę dalį pėsčiųjų takų, paruošė vietas būsimoms edukacinėms erdvėms, labirintams, amfiteatrui.

Parke augantiems medžiams sudarytos sąlygos augti ir vystyti  gražias lajas, iškirsti  tie  medžiai, kurie buvo ligoti, pažeistomis ar keliomis viršūnėmis, jau niekada nebeišaugsiantys į gražų didelį medį, bet trukdantys augti ir formuoti lają šalia augančiam medžiui. Kai kurie medžiai perkelti į kitą vietą tame pačiame parke. Nors jie ir nemaži, tikimasi, kad jie prigis ir bus išsaugoti.

Pavasarį parke bus sodinami medžiai ir krūmai, o gėlynų sodinimas ir vejų sėjimas bus vieni paskutiniųjų darbų vasaros antroje pusėje.

Rytinėje parko dalyje bus nutiesti takai, pastatyti suolai, suolų užnugarius pridengs krūmų gyvatvorės, bus įrengtas vasaros teatras, vejos aikštė apjuosta taku su suolais ir gėlynais, įrengtas žaliasis labirintas. Atsiras ir edukacinių erdvių, ir patogesnė infrastruktūra dviratininkams, pėstiesiems. Tvenkinys parko centre sudaro geras sąlygas maudytis ir ilsėtis prie vandens. Visi parko takai bus dengti smulkia skalda, apšviesti. Parke bus saugu – erdvės bus stebimos vaizdo stebėjimo kameromis.

Vakarinėje parko dalyje bus nutiestas pažintinis takas per pelkę, ant dirbtinės kalvos pastatytas apžvalgos bokštas stebėti paukščiams ir viso parko erdvei apžvelgti.

Planuojama, kad sutvarkytu Eibariškių parku radviliškiečiai ir miesto svečiai džiaugsis jau 2020 metų vasarą.

Trumpa Eibariškių parko istorija

Eibariškių parkas pradėtas  kurti dar praėjusiame šimtmetyje, pirmas parko projektas patvirtintas 1991 metais. Daug metų jis buvo formuojamas palaipsniui, buvusių daržų ir drėgnų pievų vietoje iškastas dirbtinis tvenkinys, suformuotas reljefas, dirbtinės kalvos, buvo sodinami medžiai. Šią vietą pamažu pamėgo radviliškiečiai, kurie čia leidžia karštas vasaros diena,  eina pasivaikščioti, sportuoja. Daug metų parko iš esmės  nesiimta tvarkyti dėl lėšų trūkumo, bet minimaliai kasmet prie jo tvarkymo buvo prisidedama – tvarkomi paplūdimiai, takai, šienaujamos pievos.

Eibariškių parke tvarkymo darbai atliekami pagal projektą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas Radviliškio miesto Eibariškių parko teritorijoje“.

Radviliskio rajono savivaldybės informacija


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama