NAUJIENOS

EIB padės įgyvendinti Vilniaus miesto investicijų programą

Kategorija:

Miestas:
Europos investicijų bankas (EIB) ir Vilniaus savivaldybė pasirašė sutartį dėl pirmosios 50 mln. eurų paskolos dalies – 25 mln. eurų suteikimo miesto investicijų programai įgyvendinti artimiausiais metais. Didžioji lėšų dalis bus panaudota investicijoms į miesto infrastruktūros atnaujinimo projektus ir Vakarinio aplinkkelio statybą.

Vilniaus miesto investicijų programa apima keletą sričių, pavyzdžiui, kai kurių švietimo ir ugdymo įstaigų (vaikų darželių, mokyklų ir muzikos mokyklų) modernizavimą ir atnaujinimą. Taip pat numatoma investuoti į Neries pakrančių poilsio zonų atnaujinimą ir modernizavimą, dviračių takų įrengimą ir Vilniaus Vakarinio aplinkkelio statybą.

Šiandien Vilniuje paskolos sutartį pasirašė Vilniaus meras ir EIB pirmininko pavaduotojas Jan Vapaavuori. Pastarasis pasakė: „Vilnius – augantis miestas. Jame stengiamasi atsižvelgti į kintančius gyventojų poreikius. Kadangi EIB misija – gerinti piliečių gyvenimo kokybę, manau, galime teigti, kad investuodami į švietimą, poilsį, kelius ir miesto infrastruktūrą būtent tai ir darome.“

Vilniaus meras Remigijus Šimašius pridūrė: „Vilniaus savivaldybės ir Europos investicijų banko pasirašyta sutartis – didelis pasiekimas mūsų miestui ir jo gyventojams. Ji rodo, kad per pusantrų metų tesėjome pažadą atsakingai vykdyti finansinius įsipareigojimus ir atgavome kreditorių pasitikėjimą. Mūsų miesto gyventojams ši sutartis reiškia geresnius kelius, geriau sutvarkytas viešąsias erdves, geresnes mokyklas ir vaikų darželius.“

Gautoji paskola bus panaudota ir investicijoms kai kurioms Vilniaus istorinio centro teritorijoms atgaivinti. Tarp jų ir tokie svarbūs Vilniui objektai kaip Reformatų parkas, esantis istoriniame miesto centre, ir Lietuvos kultūros paveldo sąraše esančios Rasų kapinės. Be to, šios lėšos bus panaudotos gatvėms, keliams, šaligatviams remontuoti ir tiesti, daugiafunkciams centrams kurti ir statyti.

 Pagrindinė informacija:


Europos investicijų bankas (EIB) yra Europos Sąjungos valstybėms narėms priklausanti ilgalaikio skolinimo įstaiga. Siekdamas padėti įgyvendinti ES politikos tikslus, jis teikia ilgalaikes paskolas perspektyvioms investicijoms finansuoti. Lietuvoje 2015 m. EIB suteikė 474 mln. eurų paskolų, daugiausia energetikos ir transporto sektoriuose.
Vilniaus miesto savivaldybė taryba pirmą kartą demokratiškai išrinkta 1990 m. pavasarį. Šiuo metu dirbanti Vilniaus miesto taryba išrinkta ketverių metų kadencijai, joje yra 51 narys. Nuo 2015 m. balandžio mėn. Vilniaus meras – Remigijus Šimašius.

Nuotrauka - fotografo Sauliaus Žiūros

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama