NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Edukacinis filmas ir virtualus žemėlis – sėkmingas projekto apie Klaipėdos monumentaliąją tapybą rezultatas

Kategorija:

Miestas:
2019 lapkričio 26 d. 17 val. Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J.Janonio g. 9) vyks  projekto „Monumentalioji tapyba architektūros labirintuose: praeitis ir dabartis“ baigiamasis renginys ir rezultatų pristatymas. Bus pristatytas projekto metu sukurtas dokumentinis filmas apie freskas ir jos kūrėjus (autorius Algirdas Jarukaitis) bei virtualus žemėlapis „Klaipėdos freskos: virtuali interaktyvi kelionė“ (autorius Virginijus Bakas). Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.
Monumentaliosios tapybos populiarumas mūsų dienomis yra ženkliai sumažėjęs. Klaipėdiečių architektų teigimu, kažkada buvo laikai, kai projektuojant pastatą freskai iš anksto būdavo numatoma vieta, ji buvo tarsi pastato dalis, reikšmingas dekoro ir tautos istorinės atminties elementas. Neabejotinai, tai – didelio susikaupimo, atsidėjimo ir darbo reikalaujantis menas, tačiau nelabai tvarus ir ne visada ilgaamžis. Todėl itin svarbu jį dokumentuoti ir įamžinti, kas buvo ir atlikta projekto metu. Ne vieną Klaipėdos visuomeninio pastato eksterjerą ar interjerą vis dar puošia vertingos freskos, kurių dažnas nėra matęs. Tiesa ir ta, kad dalies sienų tapybos kūrinių jau nėra, laikui bėgant jie sunyko.
Projekto metu sukurti produktai (dokumentinis filmas ir virtualus žemėlapis) tikimės pasitarnaus visuomenei ne tik kaip aktualus ir intriguojantis žinių šaltinis, bet ir garantuos surinktos informacijos išlikimą.
 
Projekto vadovė
Birutė Skaisgirienė
KMSVB Meno skyriaus vedėja
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama