NAUJIENOS

Edukacija su Ieva Babilaite Šiaulių bibliotekoje

Kategorija:

Miestas:
Gegužės 10 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) lankėsi rašytoja Ieva Babilaitė.

Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos projektą „Taisyklingos kalbos ugdymas ir sklaida: puoselėjama vertybė“ čia vyko edukacija „Sukurk atvirutę iš žodžių“ taisyklingos lietuvių kalbos tema. Dalyvavo Šiaulių Gytarių ir Ragainės progimnazijų bei Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos 5–6 klasių mokiniai.
I. Babilaitė pirmiausia pakvietė mokinius parašyti po pasveikinimą. „Mes žinome tradicinius sveikinimus: su Velykomis, Kalėdomis, Vasario 16-ąja, gimtadieniais ir pan. Tačiau, įsivaizduokite, kad jūsų geram draugui patinka žvejoti ir jūs parašote „geros žvejybos“ ar žuvį kokią nupaišote ir išsiunčiate“, – mokinių fantaziją skatino edukatorė. Pasak I. Babilaitės, kuriant sveikinimą, „mums labai svarbu jausmas, kurį mes paslepiame po žodžiais“. Taip pat mokiniai turėjo apsibraukti labiausiai patinkančius žodžius, o jų būta pačių įvairiausių: šypsena, gera nuotaika, saulė, vasara ir kt. Po kūrybinio apšilimo su palinkėjimais, I. Babilaitė pakvietė mokinius sukurti savo atvirutę iš žodžių. Mokiniams buvo duoti įvairių spalvų lapai, piešimo priemonės ir jie turėjo užrašyti originalų, neeilinį sveikinimą. Gavę šią kūrybinę užduotį, mokiniai savo atvirukuose turėjo sutalpinti ir žodžius, ir piešinius, panaudojant įvairius šriftus ir piešinius. „Svarbiausi yra pirmas įspūdis“, – sufleravo edukatorė. Mokiniai entuziastingai kibo į darbą, kūrybinio proceso metu netrūko diskusijų ir idėjų pasidalijimo. Kiekvieno mokinio sukurtos atvirutės buvo personalizuotos, kūrybiškos, išskirtinės. Pasibaigus edukacijai mokiniai, kupini kūrybinio potencialo išskubėjo namo, kartu pasiimdami ir savo sukurtas atvirute prisiminimui.
 
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija
 

Reklama