NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Duris atvėrė Varėnos baseinas

Kategorija:

Miestas:
Trys Karaliai Varėnos krašto žmonėms padovanojo neeilinę šventę – tądien iškilmingai duris atvėrė Varėnos sporto centras su taip ilgai lauktu baseinu.Tai džiugi žinia ne tik sporto bendruomenei, bet ir visiems Varėnos krašto žmonėms, kurie jau nuo sausio 7 dienos gali mėgautis baseino teikiamais malonumais.
Naujame komplekse, kuriame veiklą nuo šiol vykdys Varėnos sporto centras, yra ne tik 25 metrų keturių takų plaukimo baseinas su povandeninėmis masažinėmis srovėmis, bet ir baseinėlis vaikams, sūkurinė vonia, kontrastinis srovinis dušas bei trijų rūšių –rusiškos, suomiškos, turkiškos – pirčių kompleksas irkeltuvas neįgaliesiems.
Varėnos sporto centro įkurtuvėse dalyvavę Seimo nariai, žymūs sportininkai, Varėnos rajono savivaldybės vadovai ir tarybos nariai, seniūnai, rajono įstaigų vadovai bei sporto bendruomenių atstovai džiaugėsi atsidariusiu visiems Varėnos krašto žmonėms labai reikalingu objektu ir linkėjo, kad Varėna išgarsėtų savo krašto plaukimo čempionais.
Atidarymo metu Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pasidžiaugė, kad pagaliau įkurtuvės švenčiamos viename svarbiausių Varėnos rajono objektų. „Smagu, kad pagaliau mūsų krašto žmonės baseino teikiamais malonumais galės džiaugtis Varėnoje. Jiems atsivėrė platus galimybių spektras. Pritaikant įvairias programas, patys mažiausieji galės mokytis plaukti, sportuojantys – siekti rezultatų. Mokyklų bendruomenės šiomis galimybėmis noriai naudosis. Turim puikių trenerių, tad tikiu, kad čia dirbantys žmonės išugdys Lietuvai naujų žvaigždžių. Varėnos senjorai taip pat labai laukė baseino atidarymo. Sporto bendruomenė dabar turi savo patalpas, kurios bus vieta visiems susirinkti, aptarti įvairius klausimus, strateguoti. Tai ir naujas traukos centras aktyviai bei turiningai praleisti laisvalaikį.“. Meras padėkojo Kūno kultūros ir sporto departamento direktoriui Edžiui Urbanavičiui už supratimą ir palaikymą skiriant papildomą finansavimą šio komplekso statyboms baigti bei savivaldybės specialistams, kurie įdėjo daug pastangų įgyvendinant projektą ir sprendžiant problemas dėl projektavimo nesklandumų bei užsitęsusių darbų.
Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius visus varėniškius pasveikino su puikia baseino atidarymo švente. „Varėnoje atsidarė ilgai lauktas infrastruktūros objektas, kuris stipriai prisidės prie varėniškių fizinio aktyvumo ir užimtumo skatinimo bei rezultatų siekimo. Tikiu, kad treneriai puikiai dirbs ir išugdys ne vieną ir ne kelis aukšto meistriškumo sportininkus, kurie garsins šalį visame pasaulyje. Linkiu, kad Jums sektųsi, kad Varėnos gyventojai taptų sveikesni ir fiziškai aktyvesni ir čia praleistų savaitgalius. Kviečiu įsitraukti į mokymo plaukti programas, prie kurių finansavimo Kūno kultūros departamentas prisideda nemažomis lėšomis. Linkiu, kad teigiamus Varėnos sporto centro rezultatus matytume jau po keleto metų“.
Seimo narys, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko pavaduotojas, olimpinis čempionas Virgilijus Alekna pažymėjo, kad „atsidaręs Varėnos baseinas – puiki vieta, kur galės treniruotis jauni sportininkai“ ir sakė neabejojąs, kad jie ateityje Varėnos kraštą garsins ne mažiau nei grybai.
Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis sakė, jog kaipstatant šį svarbų objektą reikėjo įdėti daug pastangų ir reikėjo idealistų žmonių, kurie tikėjo projekto sėkme, taip ir dabar, kai baseinas jau atidarytas, kaip toliau seksis, priklauso nuo čia dirbančių žmonių. Jis kaip simbolį merui Algiu Kašėtai įteikė po stiklu įrėmintą Lietuvos plaukimo rinktinės kepurėlę, pasiūlė ją saugoti šiame sporto centre ir išdaužius stiklą įteikti pirmajam Varėnos baseine parengtam Lietuvos plaukimo rinktinės nariui.Taip pat pakvietė metodinės pagalbos visada kreiptis į Lietuvos plaukimo federaciją.
Su įkurtuvėmis Varėnos sporto centro kolektyvą pasveikinęs Seimo narys Juozas Baublys sakė, kad ši diena bus įrašyta į Varėnos istoriją. Jis palinkėjo gausaus srauto lankytojų, kad centras taptų tikru traukos centrui daugumai Varėnos krašto gyventojų ir centro interjerui papuošti padovanojo paveikslą.
Varėnos sporto centro direktorius Ruslan Oleinik padėkojo visiems, prisidėjusiems įgyvendinant šį svarbų projektą. Jis sakė tikįs, kad baseinas bus gausiai lankomas ir nebus našta rajono biudžetui. „Per tris atvirų durų dienas, kai čia apsilankė daugiau kaip aštuoni šimtai žmonių, didžiausia padėka buvo jų šypsenos“.
Įkurtuvių proga Varėnos sporto centro kolektyvas sulaukė daug sveikinimų ir linkėjimų iš kitų savivaldybių bei rajono įstaigų.
Naująsias Varėnos sporto centro patalpas pašventinus Varėnos dekanui Justinui Aleknavičiui, simbolinę įkurtuvių juostelę perkirpo Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis ir Varėnos sporto centro direktorius RuslanOleinik.

Vėliau visi dalyviai buvo pakviesti pasižiūrėti sportinių pasirodymų baseine–sinchroninio plaukimo, vandens aerobikos programos bei parodomojo plaukimo.
Varėnos sporto centro pastatą suprojektavo bendrovė UAB „Viltekta“, statė UAB „Kortas“.Bendra įgyvendinto projekto vertė – beveik 5 mln. 65 tūkst. Eur, iš kurių 4 mln. 301 tūkst. Eur – valstybės biudžeto lėšos, 764 tūkst. Eur – Varėnos rajono savivaldybės biudžeto lėšos.
Varėnos baseinas veiks kiekvieną dieną: pirmadieniais – 14–21 val., antradieniais – sekmadieniais ir švenčių dienomis – 9.00–21 val. Dvi valandos pramogų baseine bei pirtyse suaugusiems ir jaunimui nuo 16 metų darbo dienomis kainuos keturis eurus, o savaitgaliais ir švenčių dienomis – penkis eurus. Vaikai iki dviejų metų, prižiūrimi tėvelių, galės pliuškentis nemokamai, vaikams nuo 2 metų, jaunimui iki 16 metų, pensininkams ir asmenims su didesne nei penkiasdešimt procentų nedarbingumo negalia darbo dienomis kainuos tris eurus, o savaitgaliais ir švenčių dienomis – keturis eurus. Norintys galės įsigyti ir baseino abonementą.

Rūta Averkienė
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama