NAUJIENOS

Dovanos Jiesios kraštovaizdžio draustinio lankytojams

Kategorija:

Miestas:

Gamta ir laisvalaikis joje – yra pati geriausia dovana. Kauno marių regioninio parko direkcija kauniečiams ir kitiems lankytojams atnaujino informacinius stendus valstybiniame Jiesios kraštovaizdžio draustinyje. Nuo šiol keliaujant čia esančiu pažintiniu taku žygeivius pasitiks ir lydės šių vietovių karaliukas tulžys – spalvingasis paukštis, atodangų ir skaidrių upelių simbolis.

Kauno marių regioninio parko direkcijos kultūrologė Ramunė Mikitiejeva pašmaikštavo, kad stendai kainavo 33 pusantros valandos trukmės edukacijas: būtent tiek jų reikėjo pravesti direkcijos darbuotojams, kad uždirbtų stendams įrengti reikalingą pinigų sumą. Parko specialistai spėjo tai padaryti „tarpkarantininiu“ laikotarpiu, ir dabar Jiesios kraštovaizdžio lankytojai gali sužinoti daugiau apie šios vietos išskirtines vertybes.

Saugomų teritorijų darbuotojai linki įdomių atradimų gamtoje ir prašo tik vieno – išsinešti tai, ką atsinešate: tegul švari aplinka džiugina ne mažiau nei šventinės dainos prekybos centruose!
Na, o prie gerų darbų gamtai prisidėti gali kiekvienas sąmoningas lankytojas ne tik išsinešdamas savo šiukšles ar pakeldamas kažkieno kito paliktą „dovanėlę". 

Jau nuo 2015 metų yra įvestas savanoriškas saugomų teritorijų lankytojo bilietas. Jį galima įsigyti tiesiogiai parko direkcijoje ir kitose platinimo vietose. Bilietus siūlome įsigyti ir tiems, kurie parko teritorijoje organizuoja asmenines ar įmonės šventes, renginius, įvairias varžybas. 

Juk teritoriją, kuria visi noriai naudojasi reikia prižiūrėti – tai paprasčiau turint finansinių išteklių. Vienkartinis bilietas kainuoja vos 1 eur. – tai mažiau, nei kava, kuria mėgaujasi dažnas lankytojas. Visi pinigai, surinkti už lankytojo bilietus, grįžta į parko teritoriją prasmingais darbais.

Daugybės saugomose teritorijoje esančių objektų – retų ir nykstančių rūšių buveinių, pažintinių takų, atokvėpio vietų, piliakalnių ir kt. –  nuolatinei priežiūrai yra reikalingos lėšos. 
Už lankytojų bilietų lėšas tvarkoma supuvę mediniai pažintiniai takai, laiptai, turėklai,  informaciniai stendai, taip pat išvežamos šiukšlės, šienaujama ir atliekami kiti būtini darbai. 

Tikimės, kad Jūs įsigysite lankytojo bilietą ir taip pasakysite AČIŪ už puikiai praleistą dieną saugomoje teritorijoje bei prisidėsite prie tolesnio jo gyvavimo.


VSTT inf.

Pavasario belaukiant

Pavasario belaukiant

Vakar buvo paskutinė žiemos diena... Pažvelgus į Facebook‘ą, ima baltas pavydas: kolegos gamtininkai iš Klaipėdos krašto dalijasi artėjančio (o gal jau atėjusio?) pavasario nuotraukomis. Nemuno delta džiugina stebėtojus...


Reklama