NAUJIENOS

Diskutuota apie gyvūnų gerovę

Kategorija:

Miestas:
Radviliškio rajono savivaldybėje apsilankę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento direktorius Arūnas Teišerskis, patarėja Daiva Kazlauskienė, Radviliškio skyriaus vedėjas-veterinarijos inspektorius Romualdas Žukauskas su Radviliškio rajono savivaldybės meru Vytautu Simeliu, Savivaldybės administracijos direktore Jolanta Margaitiene ir  Savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoju Viktoru Šmitu diskutavo apie gyvūnų sveikatą ir gerovę, nagrinėjo gyvūnų globos namų steigimo savivaldybėje klausimus, kalbėjo apie bendradarbiavimą su seniūnijomis, augintinių ženklinimą, galimybę privatiems asmenims ar visuomeninėms organizacijoms perimti kuo daugiau paslaugų, susijusių su gyvūnų globa.
 

Po karantinavimo Pakruojyje – į Šiaulius

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovų, Radviliškio rajono savivaldybėje užfiksuotų gyvūnų nepriežiūros atvejų aukos – neprižiūrimi, skriaudžiami, beglobiai gyvūnai – galų gale vis tiek atsiduria Šiauliuose įsikūrusių gyvūnų globos paslaugą  teikiančių  organizacijų rankose, nes Radviliškio rajono savivaldybėje nėra tokią paslaugą teikiančių organizacijų ar asmenų. „Radviliškio rajono savivaldybė šiuo metu perka tokių gyvūnų karantinavimo paslaugą iš Pakruojo komunalinio ūkio, bet ten tokie gyvūnai laikomi laikinai, vėliau dauguma jų iš ten patenka  į Šiaulius. Tai tikrai didelė našta Šiauliuose veikiančioms gyvūnų globos organizacijoms“, – sakė D. Kazlauskienė.

Ieškoma gyvūnų globa užsiimti norinčių Radviliškio rajono gyventojų

„Esame skaičiavę ir analizavę šį klausimą išsamiai, dėlioję, kiek lėšų reikės išlaikyti tokią įstaigą Radviliškio rajone. Per metus susidarytų tikrai nemaža suma, todėl buvo priimtas sprendimas pirkti šią paslaugą. Žinoma, jei Radviliškio rajone atsirastų iniciatyvių  ir norinčių tokia veikla užsiimti žmonių, gal būtų  tikslinga tokią paslaugą pirkti ir iš jų. Neblogai tvarkomės su benamių kačių sterilizacija, bet trūksta pačių gyventojų supratingumo: jie jas šeria, vagia  katėms gaudyti pastatytus narvus“, – sakė J. Margaitienė, Savivaldybės administracijos direktorė.

Meras Vytautas Simelis, kalbėdamas apie  tokių organizacijų veiklą ir reikalingumą, sakė, kad galbūt reiktų svarstyti apie jų atsiradimą Radviliškio rajone. „Reikia skaičiuoti, kiek kainuotų išlaikyti tokias įstaigas, koks jų poreikis, kas jose dirbtų. Galbūt reikėtų paieškoti rajono gyventojų, norinčių užsiimti šia veikla“, – kalbėjo jis.

Po susitikimo  Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Viktoras Šmitas susisiekė su dviem iniciatyviais Radviliškio rajono gyventojais, kurie jau dabar patys savo noru globoja benamius gyvūnus, ir  pasiūlė jiems tapti oficialiais  globėjais. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai įsipareigojo padėti susitvarkyti visus dokumentus norintiems steigti gyvūnų globos įstaigą. Tikimasi, kad rajone atsiras ir daugiau tokia veikla užsiimti norinčių asmenų, o savivaldybė turės galimybę pirkti bešeimininkių ir neprižiūrimų, nuo žiauraus elgesio nukentėjusių gyvūnų globos paslaugą iš tokią veiklą Radviliškio rajone vykdančių organizacijų. Jei norite tapti oficialiais gyvūnų globėjais, rašykite viesoji.tvarka@radvilisks.lt

Pasidžiaugta veterinarų darbu

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai pasidžiaugė dėl gero Radviliškyje dirbančių veterinarų, užsiimančių benamių kačių sterilizacija, darbu. „Šaunūs jūsų veterinarai, stengiasi padėti beglobiams gyvūnams, gydo juos, nesiima drastiškų priemonių jų atsikratyti“, – sakė D. Kazlauskienė.

Supažindinta su mokyklų valgyklų patikrinimo  rezultatais

Susitikimo pabaigoje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento direktorius Arūnas Teišerskis trumpai pristatė  rajone veikiančių  švietimo įstaigų valgyklų tikrinimo rezultatus ir pasidžiaugė gera valgyklų būkle. „Radviliškio rajono švietimo įstaigų valgykloms didelių priekaištų neturime. Patalpos suremontuotos, įranga tvarkinga. Rasta nedidelių  pažeidimų  keliose mokyklų valgyklose, bet jie nesunkiai ištaisomi“, – sakė jis.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Popietė „Mur mur miau“

Popietė „Mur mur miau“

Katės – vienos mėgstamiausių augintinių, laikomų tiek namuose, tiek lauke. Šie gyvūnai gali būti išdykę, gulėti ant kompiuterio, mėtyti daiktus nuo stalo be jokios priežasties ir visą dieną miegoti, bet tai tik maža dalelė...


Reklama