NAUJIENOS

Diskusijoje politikai ir specialistai ieškojo būdų įspėti žiūrovus apie galimus propagandos pavojus kine

Kategorija:

Miestas:
Kultūros ministerijos iniciatyva kino platintojai ir rodytojai, ekspertai, ministerijos specialistai, Seimo nariai susitiko prie apskritojo stalo diskusijai „Dėl propagandinio turinio kino rodymo Lietuvos kino teatruose”.
Seimo nariai išsakė nuogąstavimus, kad galimai propagandinio turinio kinas gali patekti į kino teatrus be jokių vertinimų. Kino pramonės atstovai atkreipė dėmesį, kad veikia savicenzūra, tačiau neprieštaravo, kad informacijoje apie kino filmą atsirastų ir informacija apie kritinį kai kurių faktų galimą vertinimą.
Taip pat kino sektoriaus atstovai pateikė siūlymą skirti daugiau dėmesio kritinio  mąstymo ugdymui ir medijų raštingumui.
Diskusijoje sutarta, jog ministerijos specialistai įvertins galimybes vertinti kino filmus ne tik Kino įstatyme jau esančiais kriterijais dėl amžiaus cenzo, bet ir papildomu – propagandos prevencijos kriterijumi.
 
Arūnas Malinovskis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Muziejus – geriausia vieta mokytisJonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama