Diskusijas apie galimus pokyčius užimtumo sistemoje nutarta tęsti
  NAUJIENOS

Diskusijas apie galimus pokyčius užimtumo sistemoje nutarta tęsti


Miestas:
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės Rimantės Šalaševičiūtės ir socialinių partnerių iniciatyva įvyko diskusija dėl Lietuvos darbo biržos bendradarbiavimo su socialiniais partneriais, siekiantiems apsirūpinti tinkamais darbuotojais, ir dėl tinkamo darbuotojų parengimo darbo rinkai. Šiai dienai Lietuvoje ir toliau susiduriant su dideliu darbo jėgos trūkumu (tarp jų – ir kvalifikuotos),  tinkamas darbuotojų parengimas darbo rinkai ir jų pasiūlos užtikrinimas verslui bei regionams tapo prioritetiniu klausimu.
Diskusijoje dalyvavę darbdavių atstovai (D. Arlauskas, V. Sutkus, D. Gedvilas) pažymėjo, kad pasigenda glaudaus Lietuvos darbo biržos (LDB) bendradarbiavimo su verslu, LDB aktyvumo bei lankstumo sprendžiant verslui aktualią darbuotojų trūkumo problemą, taip pat pasiūlė svartyti galimybę dalį LDB vykdomų funkcijų perduoti privačiam verslui. Profesinių sąjungų atstovai atkreipė dėmesį į mažų atlyginimų problemą. Vykdomąją valdžią atstovavę socialinės apsaugos ir darbo viceministrė E. Radišauskienė, švietimo ir mokslo ministrės patarėjas M. Ablačinskas, LDB direktorė L. Valalytė aptarė darbuotojų profesinio parengimo darbo rinkai klausimą, vykstančius LDB struktūrinius bei dėl paslaugų kokybės gerinimo pokyčius, kuriuos dalis darbdavių, dalyvavusių diskusijoje (V. Bulka, S. Lynikas ir kt.) bei savo veiklą vykdančių rajonuose, jau įvertino labai teigiamai. Tuo tarpu regionus atstovaujantis Zarasų rajono mero pavaduotojas A. Abramavičius siūlė daugiau dėmesio skirti regionams, kuriuose nedarbo lygis didžiausias, bei užtikrinti jiems tinkamą finansavimą.
Diskusijoje dalyvavę komiteto nariai (M. Navickienė, A. Sysas, J. Varkalys, G. Vasiliauskas) taip pat pasisakė dėl LDB funkcijų išgryninimo, piktnaudžiavimo socialinių pašalpų sistema, darbo jėgos trūkumo regionuose, verslo skatinimo integruojant į darbo rinką socialinių problemų turinčius asmenis.
Siekiant konstruktyvių pokyčių diskusijos tema, komiteto pirmininkė R. Šalaševičiūtė, apibendrindama diskusiją, pasiūlė visiems diskusijos dalyviams papildomai įvertinti išsakytas pozicijas bei iki šių metų birželio vidurio pateikti komitetui konkrečius pasiūlymus, kaip tobulinti esamą užimtumo sistemą, kad ji atlieptų darbo rinkos poreikius.
Nutarta pakarotinai sugrįžti prie šio klausimo svarstymo Seimo rudens sesijoje.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto informacija
 
 

Reklama