NAUJIENOS

Diskusija dėl maitinimo savitarnos principu mokyklose

Kategorija:

Miestas:
Sveika ir tinkama mityba – aktuali ir prioritetinė tema, ypač kalbant apie vaikus. Pastaraisiais metais gausu pokyčių maitinimo ugdymo įstaigose reglamentavimo srityje  .
Sveikatos apsaugos ministerija akcentuoja ir kviečia savivaldybes ir tuo pačiu ugdymo įstaigas inicijuoti realius pokyčius vaikų maitinimo srityje. Tarp tokių pokyčių įvardijamas maisto tiekimas švediško stalo, arba kitaip savitarnos, principu, trumposiomis grandinėmis bei galimybė pasirinkti sveikatai palankius maisto produktus, ženklinamus tarptautiniu „Rakto skylutės“ simboliu.
„Netiesa, kad tai, kas yra sveika, neskanu. Tai požiūrio ir greičiausiai pastangų klausimas, kaip pagaminti ir pateikti maistą, kad vaikai jį valgytų noriai“ , – akcentavo Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, daug metų vadovavusi rajono Visuomenės sveikatos biurui.
Pasak jos, savivaldybė rugsėjį sieks pasitikti su naujovėmis. Palaipsniui rajono mokyklose bus diegiamas savitarnos principas. „Ieškosime galimybių bent daržovių tiekimą užtikrinti trumpų grandinių principu, bet svarbiausia kur kas intensyviau dalyvausime valgiaraščio sudaryme ir jo koregavime, sudarysime sąlygas pasisakyti mokyklų bendruomenėms“, – pabrėžė D. Kitavičienė.
Kadangi labai svarbu yra išgirsti visas puses, liepos 16 d. 10 val. Alytaus rajono savivaldybėje organizuojama diskusija vaikų mitybos klausimais ugdymo įstaigose. Į diskusiją kviečiami dalyvauti visuomenės sveikatos specialistai, ugdymo įstaigų ir maitinimo paslaugas teikiančių įstaigų atstovai.

Norinčių dalyvauti diskusijoje registracijas  būtina. 
Registruotis galima el. p. info@arsa.lt arba tel. (8 315) 555 30.

Alytaus rajono savivaldybės informacija
Nuotr. Photo by Dan Gold on Unsplash

 

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama