NAUJIENOS

Didžiosios metų šventės kitaip

Kategorija:

Miestas:
Šventos Kalėdos tai vilties ir džiaugsmo metas. Nors šiemet šventinio šurmulio ir negirdėti, o renginiai persikėlė į virtualią erdvę, tačiau Kėdainių kultūros centras stengiasi rasti būdų sušildyti žmonių širdis, nuolatos, tarsi nepastebimai, kurdami naujus akcentus mieste ir gyvenvietėse.
 
 Kėdainiuose
 
Didžiosios Rinkos aikštėje jau įžiebta baltiškais ženklais padabinta Kalėdų eglutė. Jos puošybos tematiką „Saulė sugrįžta“ pasiūlė Kėdainių kultūros centro režisierė Asta Bartkuvienė. Šiemet ant kalėdinės eglutės savo vietą rado saulė ir mėnulis, išdėstytos 4 tipų dekoracijos simbolizuojančios gamtą ir jos magiškas galias, į kurias tikėjo senovės lietuviai. Kalėdų Senelis jau viešėjo Kėdainiuose, mojuodamas iš elektromobilio, jis sveikino kėdainiečius ir linkėjo santarvės, sveikatos ir, žinoma, linksmų švenčių.
 
Savo viešnagės metu Kalėdų Senelis prasitarė, kad pasigedo laiškų su vaikučių norais. Jis žino, kad Kėdainių krašto vaikai buvo geri, tačiau laiškai labai svarbūs. Kėdainių kultūros centro darbuotojai nusprendė jam padėti ir prie įvažiavimo į Miesto parką įrengė Kalėdinio pašto Kėdainių skyrių, kurį atidarė pats Kalėdų Senelis. Jis taip pat kviečia mažuosius padaryti gerą darbą prieš šventes, palesinti žiemojančius paukštelius, prie kalėdinio pašto įrengtos lesyklėlės. Kalėdinio pašto Kėdainių skyrius veiks iki gruodžio 23 dienos.
 
Šiuo metu Kėdainių kultūros centre tylu, taigi jo prieigose nykštukai nusprendė pažaisti slėpynių. Jie valiūkiškai slepiasi po didelėmis savo kepurėmis. Palengva vakaro tamsai keičiant dienos šviesą dekoracija „Nykštukų slėpynės“ žaismingai sužiba daugybe mažų, šiltų švieselių, jų gausu ir Kėdainių kultūros centro languose. Jos byloja, kad šiame pastate dar bus daug gyvybės ir gerų emocijų, kurias dovanosime kėdainiečiams.
Dekoracijos „Nykštukų slėpynės“ autorė Kėdainių kultūros centro dailininkė Aušra Žemaitienė, kūrybinė komanda: Vladas Ivaškevičius, Eglė Petrauskienė, Remigijus Linkus ir Aurelijus Bukauskas.


Kėdainių miesto parke „gyvena“ Hanso Kristiano Anderseno pasakos personažas Sniego Karalienė. Ši meninė instaliacija – daugiasluoksnė. Joje persipina klimato atšilimo, vartotojiškumo problemos ir egzistencijos klausimai. Nors, atrodo, tarsi sustojome, įšalome į ledą, tačiau laiko tėkmė mums nepavaldi, laikas toliau bėga. Meninė instaliacija byloja ir apie viltį, kad mūsų širdys nesuledės, o, jei taip nutiktų, kad meilė savo artimam jas sušildytų. Meninės instaliacijos „Sniego Karalienė“ Kėdainių miesto parke idėją kūrė ir įgyvendino Kėdainių kultūros centro darbuotojai: autorė Genovaitė Gustytė, šviesos dizaineris Vladas Ivaškevičius, techninis išpildymas: Eglė Petrauskienė, Remigijus Linkus, Aurelijus Bukauskas. Kėdainių miesto parke esančią meninę instaliaciją „Sniego Karalienė“ kviečiame aplankyti gruodžio 18 d.–sausio 6 d. nuo 16 val. iki 20 val.


Ypatingo virsmo, saulės sugrįžimo metą, švenčiame Kristaus gimimą – šventas Kalėdas.  Tikėdamiesi suteikti žmonėms daugiau vilties ir teigiamų emocijų, Kėdainių rajono savivaldybė pritarė Kultūros centro direktorės Onos Mikalauskienės šviesų instaliacijos idėjai. Kėdainių miesto parko saloje gruodžio 23–27 dienomis galėsite pasigrožėti šviesos instaliacija „Elnio devyniaragio žėrintys gojai“. Juk kartu su vis ryškesne saulės šviesa, daugiau šviesos atrandame ir savyje.
 
 Kėdainių kultūros centro skyriuose

Šventiniu laikotarpiu puošiasi Kėdainių kultūros centro Labūnavos, Vilainių, Surviliškio, Tiskūnų, Kalnaberžės, Nociūnų, Pelėdnagių skyriai. Kas pastatus, kiemelius, kas jungiasi į bendrą gyvenvietės puošimo idėją. Tarsi norint paryškinti šių dienų aktualiją – buvimą namuose – puošybą vienija nykštukų motyvas – nykštukai ir jų nameliai simbolizuoja namų jaukumą.

Labūnavoje, drauge su bendruomene, papuoštas visas kalėdinis skverelis. Jo centre padabinta kalėdinė eglutė, o po ja nykštukas. Žinoma, nykštukas turi ir savo namelį. Kalėdiniame skverelyje stovi suolelis, ant kurio prisėsti, pasigrožėti vaizdu ir šventinėmis puokštėmis kviečia skyriaus vadovė Rita Kučiauskienė.

Vilainių parke vakarais gerai įsiklausius, girdisi kaip žiema tyliai seka pasaką. Ten įsikūrė kalėdinis miestelis, kuriame kiekvienas namelis kitoks, savitas, jaukus. Miestelio centre papuošta kalėdinė eglutė, prie jos galima „pasimatuoti“ karalienės Žiemos suknelę. Meninę dekoraciją kūrė Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vadovė Vitalija Augulienė, pakvietusi į talką Aristavos meno kolektyvo vadovę Astą Čiapaitę ir subūrusi „statybininkų“ komandą, aristaviečių ir vilainiečių šeimas.


Surviliškyje karaliauja nykštukai, kuriuos Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovės Nijolės Dilkienės kvietimu savo sodybose įkurdino surviliškiečiai. Prie Surviliškio seniūnijos stovi besmegenių pora ir laukia norinčių fotografuotis. Žinoma, Surviliškio miestelyje padabinta ir žaliaskarė. Ją puošė Surviliškio skyriaus darbuotojai, Surviliškio seniūnija, Surviliškio Vinco Svirskio pagrindine mokykla, asociacija Surviliškio bendruomenė.    
 
Tiskūnuose papuošta Kalėdų eglutė, kuri džiugina kaimo gyventojus, o prie jos apsigyveno nykštukas. Namelį nykštukui statė visa skyriaus vadovės Irenos Šalukienės šeima.
Parengė Daiva Burinskytė-Valdmonė
 
 

Reklama