NAUJIENOS
Apdovanoti šimtukininkai iš Pamario

Didžiausioje Šiaurės Amerikos maisto gaminių parduotuvėje – ir lietuviški produktai

Kategorija:

Miestas:

Didžiausia Šiaurės Amerikos maisto gaminių parduotuvė. Taip amerikiečiai vadina kasmet Niujorke  vykstančią maisto produktų ir gėrimų  parodą „Summer Fancy Food Show“. Šiemet joje dalyvauja ne tik Lietuvos įmonės, bet ir lankosi žemės ūkio viceministro Rolando Taraškevičiaus vadovaujama delegacija.

Paroda Niujorke organizuojama vasarą ir žiemą. Birželio pabaigoje–liepos pradžioje vykstančioje parodoje pristatoma daugiau kaip 180 000 maisto produktų. Tai – saldumynai, sūris, kava, užkandžiai, prieskoniai, gėrimai ir daugybė kitų. Ypatingas dėmesys skiriamas maisto pramonės inovacijoms, švietėjiškai programai. Šių metų ,,Summer Fancy Food” parodoje kaip šalis partnerė pristatoma Turkija.

Parodoje savo produkciją demonstruoja ir Lietuvos įmonės: UAB „Biovela“, UAB „Gudobelė“, UAB „Vilniaus alus“, UAB „Danvita“, taip pat Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacija, Lietuvos aludarių gildija ir kt. Lietuvos įmonių stendus aplankęs viceministras R. Taraškevičius domėjosi siūlomu produkcijos asortimentu, su įmonių atstovais aptarė prekybos JAV perspektyvas.

Parodos metu viceministras susitiko su Niujorko valstijos Žemės ūkio ir rinkų departamento komisaru Ričardu Balu (Richard Ball), pristatė jam Lietuvą, aptarė prekybos klausimus ir ekonominių ryšių plėtros galimybes. Pasak amerikiečio, Niujorkas yra ypač patraukli rinka ekologiškiems ir kokybiškiems produktams. R. Balo teigimu, JAV rinka ieško naujovių, o Lietuva yra viena tų šalių, kuri turi ką pasiūlyti JAV vartotojui, nes yra patraukli ir įdomi, turinti gilias maisto tradicijas, gaminanti išskirtinės kokybės produktus.

R. Taraškevičius taip  pat susitiko ir su „Fancy Food Show“ prezidentu Filu Kafarakisu (Phil Kafarakis). P. Kafarakiso nuomone, Lietuva atsidūrė reikiamoje vietoje tinkamu metu. Lietuviškos maisto tradicijos, vartojimo kultūra, bendradarbiavimo  ypatumai yra priimtini JAV rinkai. Jis pabrėžė, kad JAV vartotojai pageidauja įvairių produktų iš įvairių šalių, o Lietuva tikrai gali ir turi ką pasiūlyti. P. Kafarakisas paragino Lietuvą drąsiai priimti sprendimus, nedvejoti, būti atkakliai. 

Viceministras R. Taraškevičius, akcentavęs, kad kitąmet Lietuva minės garbingą nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų, pakvietė garbius svečius apsilankyti mūsų šalyje bei Žemės ūkio ministerijos rengiamoje tarptautinėje žemės ūkio parodoje „AgroBalt 2018“.

Jungtinės Amerikos Valstijos yra viena iš prioritetinių Lietuvos eksporto rinkų. Prekyba su JAV užima svarbią mūsų šalies užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. Žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į JAV kasmet auga – nuo 2012 metų eksporto vertė išaugo net 4 kartus. 2016 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į JAV sudarė 47,7 mln. eurų.

www.zum.lt


Reklama