NAUJIENOS
Burbiškio dvare karaliauja istorinė mada

Diagnozė, pakeičianti gyvenimą

Kategorija:

Miestas:

 

Kiekviena liga – nelengvas išbandymas, bet diagnozė, kad sergi vėžiu, kiekvieną priverčia permąstyti savo gyvenimą ir pamatyti tas jo spalvas, į kurias anksčiau net nekreipdavai dėmesio. Tada pamatai vienadieniškumą tų dalykų, kuriuos visai neseniai vadinai gyvybiškai svarbiais, o visos tave persekiojusios bėdos – tik tavo paties iliuzija.

Šiandien per Lietuvą keliauja prie kelis mėnesius sukurtas dokumentinis filmas „Kraujo kelias“, kurio herojai suteikia viltį tiems, kurie susirgo leukemija.   

Leukemija yra kraujo liga, kada kraujyje atsiranda baltųjų kraujo kūnelių (leukocitų) nesubrendusios formos, pakinta leukocitų skaičius, sutrinka jų funkcija, kaulų čiulpuose slopinama normalių ląstelių gamyba. Pakitusios ląstelės užima vis didesnį kaulų čiulpų plotą, mažėja normalių ląstelių užimama kaulų čiulpų dalis.

Vilčių šiems ligoniams suteikia prieš dvylika metų Lietuvoje pradėta vykdyti kaulų čiulpų donorystė, apie kurią ir pasakojama lietuviškame dokumentiniame filme  „Kraujo kelias“. Filmo kūrėjai, jautriai ir gražiai pažvelgė į donorystės stebuklą, primindami, kad kiekvienas nuo 18 iki 45 metų gali tapti kaupų čiulpų donoru ir dovanoti gyvenimą. Apie laukimo akimirkas, sugrįžimą į gyvenimą pasakoja žmonės, patys išgyvenę ar išgyvenantys išbandymą šia liga.

Neseniai šio filmo peržiūrą surengė Mažeikių Rotary klubas „Liberta“ ir Onkochematologinių ligonių bendrija „Kraujas“, prie kurios įkurta kaulų čiulpų donorystę propaguojanti informacinė kampanija „Būk geras“. Filmo pristatyme dalyvavo ir onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas“ pirmininkė Dalia Bielskytė. Jai kaulų čiulpų transplantacija buvo atlikta tada, kai Lietuvoje ji dar nebuvo pradėta vykdyti. Dalia neslepia, kad be sunkių donoro laukimo akimirkų, jai teko išgyventi ir atskirtį nuo artimų žmonių, kurie sergančiam yra vienas didžiausių ramsčių.

Per susitikimą Mažeikiuose kiekvienas, apsisprendęs tapti kaulų čiulpų donorų, galėjo duoti kraujo mėginį. Pilna Mažeikių kultūros centro salė ir eilė prie kraujo tyrimus imančių specialistų rodė, kad mažeikiškiai nėra abejingi kito žmogaus nelaimei.

Šiandien kaulų čiulpų donorystė Lietuvoje vis labiau žinoma ir vis daugiau žmonių apsisprendžia būti kaulų čiulpų donorais. Šiandien jų – apie 7000, o bendrijos pirmininkė Dalia Bielskytė turi viltį, kad neužilgo didžioji Lietuvos gyventojų dalis apsispręs būti kaulų čiulpų donorais. Donoru gali tapti sulaukęs 18 – 45 metų amžiaus asmenys. Tačiau, pasak D.Belskytės, ir kiti gali atlikti labai svarbius darbus populiarinant kaulų čiulpų donorystę, prisidėdami prie bendriojos „Kraujas“ rieš šešerius metus inicijuotos informacinės kampanijos „Būk geras“.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=6S8iu7xIyAQ

http://www.youtube.com/watch?v=M9H_WL93Ius

Genovaitė Paulikaitė


20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Kepenėlės su obuoliais ir paprika

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama