NAUJIENOS

Dėl pažangos dantų protezavimui išleidžiamos vis mažesnės sumos

Kategorija:

Miestas:
Atsitiko nelaimingas atsitikimas, kurio metu jūsų dantys buvo pažeisti ar apskritai – netekote jų visai? Net ir visiškai likus be dantų, jų atstatymo galimybių yra daug. Dantų protezavimas yra paprasčiausias būdas atstatyti šypseną taip, kad pacientas vėl galėtų laisvai šypsotis. Odontologijos pažanga dabar tokia akivaizdi, kad tai netgi pradėjo atsispindėti kainose bei procedūrų pasirinkime.

Dantų protezavimui ne visada išleidžiamos didžiulės pinigų sumos

Aišku, kad didžiausią nerimą pacientams kelia procedūrų įkainiai. Tikra tiesa, kad dantų atstatymui dažniausiai išleidžiamos nemenkos sumos. Bet, tai nereiškia, kad kosminius pinigus išleisti turi visi. Odontologai nurodo, kad individualios situacijos reikalauja išskirtinių sprendimų. Tai nulemia ir išlaidų dydį. Tad, jeigu jūsų situacija nebus labai sudėtinga, vadinasi gydymas netruks labai ilgai ir kaina neturėtų būti jums neįkandama.

Kalbant apie išlaidas protezavimui, reikia įvertinti faktą, kad tokia procedūra atliekama keliais metodais. Vieni metodai yra pigesni, o kiti – brangesni. Dažniausiai protezavimą pacientai įsivaizduoja kaip seniau vykusį apsilankymą pas specialistą tam, kad būtų pagaminami išimami dantų protezai. Dabar tokius protezus renkasi vis mažiau žmonių. Mat, yra gana nemažai galimybių protezus fiksuoti visam laikui.

Dantų protezams fiksuoti reikalingos tam tikros aplinkybės. Viena pagrindinių - reikalingas tam tikras sveikų dantų skaičius. Tie sveiki dantys reikalingi tam, kad ant jų būtų fiksuojami patys protezai. Kai pacientas nelaimingo atsitikimo metu netenka tik dalies dantų, tuomet tai reiškia, kad jam nebus privaloma rinktis implantų.

Kai pacientas netenka visų dantų, tuomet nelieka kitos išeities, kaip tik į bendrą gydymą įtraukti ir implantavimą. Žinoma, kiek implantų reikės įmontuoti - atsakys odontologas. Kai implantai bus pilnai prigiję, ant jų bus montuojamas protezas.

Esminiai protezų ir implantų skirtumai

Dažnai žmonės painioja protezavimo ir implantavimo procedūras. Taip yra dėl to, kad neretai jos yra labai panašios t.y. kai pasirenkamas pats paprasčiausias gydymas. Bet, implantavimas reiškia viso danties atkūrimą. Protezavimas reiškia, kad dantis gali būti ne atkurtas, o tiesiog užpildoma tuščia vieta danties pakaitalu.

Implantuoti galima kiekvieną dantį atskirai. Didžiausia to trūkumas - nemaža kaina. Ne paslaptis, kad implantų kainos yra nemažos. Vis dėlto jiems suteikiama viso gyvenimo garantija. Tačiau, reikia turėti galvoje, kad implantavimas gali būti dalinis. Kaip minėta, galite rinktis minimalų reikalingą implantų kiekį ir paskui ant jų fiksuoti protezus.
Protezavimas dar nereiškia, kad bus privalomas vienas ar kitas implantas. Kaip jau minėta, jeigu yra kažkiek sveikų dantų, tuomet protezus bus galima fiksuoti ant jų. Didžiausias privalumas - mažesnė dantų atstatymo kaina. Šypsena vis tiek bus nepriekaištinga renkantis šią procedūrą.

Taip pat reikia paminėti, kad nuo pasirinkto dantų atstatymo metodo priklausys ir pačios procedūros trukmė.
Protezavimo-implantavimo klinika Vilniuje

Aistė Bielinė

Reklama