NAUJIENOS

Dekoravimas karpiniais

Kategorija:

Miestas:
Tęsiant Tautodailės metams skirtus renginius, didinant tautodailės žinomumą ir prieinamumą visuomenei, Paluknio bibliotekoje parengta dar viena tautodailininkės, karpinių meistrės Ryšardos Kozubovskajos paroda „Dekoravimas karpiniais“.
 
Šį kartą eksponuojami karpiniai, kuriuos galime pritaikyti dekoruodami namų sienas, ar už dailaus karpinio paslėpti sugadintą sienos dalį ir taip pagražinti savo gyvenamąją aplinką. O vaikų darželiuose, mokyklose ar bibliotekose labai smagu papuošti langus spalvotomis karpinių dekoracijomis, kurios yra ne tik iškarpytos, bet dar į jas įklijuojama skaidri spalvota folija, kuri labai pagyvina karpinį. Dar viena aktuali parodos dalis žmonėms, kurie vertina rankdarbius, tai atvirutės ir įdėklai į knygas. Juos ne tik įdomu gaminti, nes žinai, kad jie skirti brangiam asmeniui, bet ne mažiau malonu ir tokius darbelius gauti, nes žinai, kad su tokia dovana gauni ir dalelę širdies bei meilės nuo to žmogaus, kuris ją gamino. Vaikai susigundę dailiais darbeliais, patys bandė juos pasigaminti.
 
Davėme valią žirklutėms, rėžtukui, pieštukams, bandėme įsisavinti bent jau karpinių kūrybos suvokimo pradmenis. Sekėsi mums nekaip, bet įgijome patirties ir supratimą, kad ne taip viskas paprasta ir lengva, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. O karpinių gudrybių bandysime išmokti pasikvietę karpinių meistrę į edukacijas. Tokiu būdu visuomenė ir ypač jaunimas bus skatinamas domėtis tautodailės istorija, suvokti jos kultūrinę ir meninę vertę.
 
Danutė Nekulsian,
Trakų viešosios bibliotekos
Paluknio filialo vyr. bibliotekininkė
 

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama