NAUJIENOS

Deimantė Radžvilė: pirmasis iššūkis, parodyti, kad ir jaunas žmogus geba suburti bendruomenę bendram tikslui

Kategorija:

Miestas:
Apie Gruzdžių krašto bendruomenę kalbamės su bendruomenės pirmininke Deimante Radžvile.
 
 Deimante, prieš kiek laiko pradėjote vadovauti Gruzdžių bendruomenei? Ar sunku buvo apsispręsti tam žingsniui? Kokie pirmieji džiaugsmai ir iššūkiai?                 
 
Vadovauti Gruzdžių krašto bendruomenei pradėjau prieš dvejus metus. Tai buvo 2017 metų balandžio 20 diena. 
 
Kadangi nuo mokyklos laikų esu aktyvi ir savo gyvenimą visada siejau tik su Gruzdžiais, apsispręsti sutikti būti pirmininke nebuvo sunku. Tačiau įrodyti, kad jaunas žmogus gali dirbti tokį darbą, buvo nelengva. Turbūt tai ir buvo pirmasis mano, kaip pirmininkės, iššūkis – parodyti bendruomenės nariams, kad jaunas žmogus geba vadovauti bendruomenei ir ją suburti bendram tikslui.
Džiugu, kad  prie mano veiklos bendruomenėje prisijungė daugiau jaunų žmonių. Pirmasis, jau mano vadovaujamos bendruomenės pasirodymas, buvo žmonių skaičiumi rekordinė išvyka su bendruomenės nariais į Bendruomenių festivalį . Išvyko 47 žmonės, iš jų apie 70 proc. jaunimo.
 
Trumpai pristatykite Gruzdžių bendruomenę.
 
Gruzdžių krašto bendruomenė įsikūrė 2012 metais. Šiuo metu joje yra 115 narių.  
Per tą laiką įgyvendinti trys projektai: Tai „Karvelių pakrantės sutvarkymas”. Įgyvenant šį projektą prie Karvelių tvenkinio buvo įrengtas paplūdimys, tinklinio aikštelė, pastatyta smėlio dėžė, suoliukai ir persirengimo kabina. 
Kitas projektas – „Socialinės atskirties mažinimas Gruzdžiuose“. Įgyvendinant jį buvo įsigyta lauko pavėsinė. Ją pastatėme taip pat prie Karvelių tvenkinio įrengdami pilnavertę poilsiavietę. 
Ir trečias projektas – „Gruzdžių krašto bendruomenės vingiai Lietuvoje“, sudaręs galimybes 40 bendruomenės narių išvykti į ekskursiją po Biržų kraštą.
 
Į ką labiausiai orientavotės pradėjusi vadovauti bendruomenei?
 
Labiausiai orientavausi į bendruomenės sutelkimą per laisvalaikio užimtumą. Organizavau, mano nuomone, įdomesnius renginius, kad sudominti bendruomenės narius nauja veikla, kuri vis skatintų susiburti kuo daugiau žmonių.
 
Žinoma, jaunas žmogus – tai naujos idėjos, nauji sumanymai, kaip bendruomenė priima naujoves?
 
Kalbant apie naujoves, būna visko... Kartais jos pasiteisina, bet kartais ir nelabai. Galbūt kai kada jos ir per drastiškos būna, bet dažniausiai Gruzdžiai džiaugiasi naujovėmis – jiems to reikia, ir man to reikia. Juk gyventi plaukiant tik pasroviui nėra itin malonu. 
 
Vyrauja nuostata, kad bendruomenių veikloje dalyvauja vyresnio amžiaus žmonės. Iš Jūsų kalbos, suprantu, kad Gruzdžiuose esama aktyvaus jaunimo.
 
Pas mus ši nuostata negalioja. Mūsų veikloje dalyvauja įvairaus amžiaus žmonės – ir jauni, ir vidutinio amžiaus. Įrenginius ateina ir seneliai. Kuriems patiems sunku ateiti, pasirūpiname, kad kas nors juos atvežtų. 
Mūsų bendruomenės amžiaus vidurkis nesiekia 50 metų, tad manau, kad dalyvauja bendruomenės veikloje labiau jauni žmonės.
 
Kiekvieno sumanymo įgyvendinimas dažniausiai siejasi su lėšomis, kaip pavyksta pritraukti sumanymams įgyvendinti reikalingas lėšas?
 
Nemažai sumanymų įvykdyta su savo turimomis lėšomis (nario mokesčiu, 2 proc. GPM). Stengiamės imtis tokių veiklų, kurios būtų ne tik įdomios, bet ir nereikalautų didelių lėšų.
Deja, ne visada tai pavyksta. Tenka prašyti rėmėjų, gyventojų pagalbos. 
Vieno projekto metu reikėjo surinkti 600 eurų.  Sugalvojome su tarybos nariais socialinio tinklinio  facebook  bendruomenės paskyroje paplatinti prašymą prisidėti prie bendruomenės vykdomos veiklos. Buvo pateikta bendruomenės banko sąskaitą, į kurią per kelias dienas „įplaukė“ tie 600 eurų. O juos paaukojo Gruzdžių miestelio esami gyventojai, buvę, bet šiuo metu išvykę svetur gruzdiečiai, taip pat kelios įmonės. 
Turime Gruzdžiuose tris pagrindinius rėmėjus, kuriems tereikia pasakyti savo sumanymą, ir jie visada prisidės. Beje, visi trys rėmėjai yra bendruomenės nariai.
 
Neseniai atsiskaitėte bendruomenėms nariams, kokiais nuveiktais darbais kartu su bendruomene pasidžiaugėte?
 
Su bendruomene pasidžiaugėme puikiai įgyvendintais trim projektais,  kultūros renginiais, kurių pernai surengėme 18. Taip pat džiaugėmės, kad į bendruomenę per praėjusius metus įstojo 31 naujas narys, naujomis bendruomenės namų patalpomis, naujais baldais, kuriuos nemokamai bendruomenei pagamino Gruzdžiuose įsikūrusi baldų gamykla „Tomer’s baldų meistrai“. 
Džiaugiamės ir bendradarbiavimu su kitomis organizacijomis, įstaigomis.
 
Deimante, esate jauna mama, kiek suprantu, auginate du šaunius vyrukus, kaip pavyksta viską suderinti, juo labiau, kad, jei neklystu, dar ir studijuojate?
 
 
Turiu vieną sūnų, kuriam 4 metukai, o studijas baigiau praeitais metais. 
Kalbant apie suderinimą, tai nelengvas darbas, nes dažniausiai visos veiklos vyksta vakare, po vaiko darželio arba savaitgaliais. 
Dažnai į veiklas, kuriuose galiu sau leisti būti su vaiku, veduosi jį kartu, o kartais būna taip, kad repetuojant renginio scenarijų, vaikas greičiau išmoksta mano žodžius, nei aš. 
Norint, viską gali suderinti, o aš to labai noriu ir man, manau, puikiai pavyksta.
 
Tai kaip iš tikrųjų, šeima trukdo ar motyvuoja naujai veiklai?
 
 
Vienareikšmiškai, tik motyvuoja. Šeima yra didžiausias branduolys, kuris skatina mane savo energijos atiduoti bendruomenės labui. Aš didžiuojuosi, kad mano padaryti  darbai teikia naudą ne tik mano vaikui, bet ir miesteliui. Aš didžiuojuosi, kad kažkada galėsiu pasakyti galbūt ir savo anūkams, kad aš prisidėjau prie šio miestelio gerovės, kad ir aš padėjau jį išsaugoti jums. 
Žinoma, būna akimirkų, kai ir rankos nusvyra, ir norisi viską mesti, bet mano šeima man to neleidžia, nes mato, kad šiuo metu bendruomenė yra mano gyvenimo varikliukas, kuris kartais pavargsta suktis, bet truputį pailsėjęs, jis nori ir vėl suktis, galbūt net greičiau.
 
Lietuvoje įprasta, kad jauni žmonės dažniausiai išvažiuoja laimės ieškoti į užsienį. Ar patiems nekyla tokių minčių?
 
Pasiūlymų išvažiuoti svetur sulaukiame dažnai, bet nė karto apie tai rimtai negalvojome. Mes tiesiog neįsivaizduojame savo gyvenimo svetimoje šalyje, o kartais net pasijuokiame, kad per daug kelio nueita Lietuvoje, kad jį numestumėme dėl užsienio takelio.
 
 Ką Jums reiškia Gruzdžiai?
 
Žinote, ilgai mąsčiau ką man iš tikrųjų reiškia Gruzdžiai...  Tai mano ir mano vaiko gimtinė. Tai miestelis, kuriame aš noriu gyventi, noriu jam padėti gyvuoti. 
 Tad Gruzdžiai man reiškia labai daug. Turbūt tai žodžiais neapsakoma.
 
Dėkoju už pokalbį ir sėkmės.
 
Karolina Baltmiškė

19-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama