Deimantė Radžvilė: bendruomenės tikslas yra kiek kitoks, nei kurti verslus
  NAUJIENOS

Deimantė Radžvilė: bendruomenės tikslas yra kiek kitoks, nei kurti verslus

Kategorija:

Miestas:
Apie bendruomenės gyvenimą, veiklą, problemas, sėkmę garantuojančias sąlygas kalbamės su Šiaulių rajono Gruzdžių bendruomenės pirmininke Deimante Radžvile, viena jauniausių bendruomenės pirmininkų šalyje.
 
Gerbiama Deimante, kuo Jūsų vadovaujamai bendruomenei buvo svarbūs 2019-ieji metai?
 
Bendruomenei kievieni metai yra svarbūs, nes tu negali žinoti, ar tavo vykdoma veikla pasiteisins gyventojų atžvilgiu ir bus pakilime ar mes, kaip kažkokios veiklos organizatoriai, patirsime fiasko. 2019 metais į savo gyvenvietę įnešėme šiek tiek naujovių, bendradarbiaudami su kultūros centro darbuotojais rengėme padėkos vakarą, mamyčių dienai kūrėme staigmeną „Tau mama“, papuošdami šalia bendruomenės namų esantį žolynėlį 364 gėlių žiedais ir skyrėme juos visoms pasaulio mamoms. Kaip ir kiekvienais metais prisidėjome rengdami kasmetinę mietelio šventę į ją įnešdami įdomybių, naujovių, rengėme konkursą „Aktyviausias gruzdietis“, kurio pagrindinis prizas buvo planšetinis kompiuteris.
O svarbiausia, 2019 metais bendruomenės nepaliko nė vienas narys. Netgi priešingai, narių skaičiumi ji tik didėjo.
 
Su kokiomis mintimis žengiate į 2020-uosius metus?
 
Į 2020-uosius metus žengiame tik su pozityviomis mintimis. Esame sugalvoję begalę naujų idėjų, veiklų ir visas jas norime įgyvendinti dar šiais metais. Bandysime kelias tradicines veiklas pakeisti į netradicines. Esame numatę ir kelis projektus, kuriuos taip pat stengsimės įgyvendinti per 2020-uosius metus.
 
Nuo ko priklauso bendruomenės veiklumas ir pasiekiami rezultatai?

Bendruomenės veiklumas, mano manymu, priklauso nuo pirmininko, nuo tarybos, nuo jos narių. O pasiekiami rezultatai nuo gebėjimo susikalbėti, nuo gebėjimo susiburti drauge, nuo gebėjimo priimti kiekvieną žmogų tokį, koks jis yra, nuo noro veikti dėl savo ir savo gyvenvietės labui.
Mes, tie keli visų bendruomenės narių išrinkti žmonės, bendruomenės taryba, stengiamės būti tas pavyzdys, tas degtukas, kuris užkurtų visus narius noru veikti drauge ir kartu siekti puikių rezultatų bendruomenės veikloje.
 
Pastaruoju metu daug kalbama apie bendruomenių verslumo skatinimą. Gal galite pasidžiaugti kokias rezultatais?

Pastaruoju metu ištikrųjų daug, gal jau net ir per daug, kalbama apie bendruomenių verslumą. Savo bendruomenėje eame ne kartą pasvarstę, kokį verslą galėtumėme vystyti, nuo ko reiktų pradėti ir kiek apskritai kainuotų jį pradėti, tad vieningai priėmėme sprendimą, kad šiuo metu mūsų bendruomenė dar nėra tam pasirengusi. Bendruomenei vadovauju trečius metus ir nemažai teko aplankyti bendruomeninių verslų kituose regionuose. Ir aš galvoju, kad bendruomenės tikslas yra kiek kitoks, nei kurti verslus.
 
Dėkoju už pokalbį.
 
Karolina Baltmiškė
 

Reklama