NAUJIENOS

Daugiatautiškiausias miestas Lietuvoje švenčia tautinių bendrijų dieną

Kategorija:

Miestas:
Draugiškas ir atviras  visiems Vilnius ketvirtą kartą iškilmingai mini Lietuvos tautinių bendrijų dieną. Daugiataučio miesto meras Remigijus Šimašius su keliomis dešimtimis skirtingų tautinių bendrijų, gausiai susirinkusių į sostinės Rotušę. 
„Sakyti, kad šiandien Vilnius švenčia tautinių mažumų dieną  –  ne visai tikslu, nes  Vilniuje tik kiek mažiau nei pusę gyventojų sudaro ne lietuviai. Šiandien švenčiame bendrystę. Labai stengiamės, kad mūsų  visų  miestas būtų patogus ir svetingas, kad čia visi  sugyventume oriai, puoselėtume kultūrą. Vilnius visais laikais buvo daugiatautis miestas, kuriame rasdavo vietą visi norintys, tad mums svarbu ir toliau išlikti tokiu miestu – atviru, draugišku, tolerantišku. Sveikinu visus susirinkusius su šia gražia ir prasminga švente!“, –  sveikino visus miesto meras.
 
Meras R. Šimašius Rotušėje apdovanojo dešimtį ypatingų žmonių, kurie savo ilgamečiu ir nuoširdžiu darbu puoselėjo Vilnių, rūpindamiesi čia gyvenančių tautinių bendrijų tapatumu, plėtoja kultūrų dialogą, skatina toleranciją. Mero apdovanojimai įteikti Lidijai Pinkulei, Verai Virščienei, Dariko Chačaturian, Profirie Skramtai, Lilijai Braževič, Olgai Gorškovai, Galinai Komienei, Nadieždai Petrauskienei, Zojai Radzivilovai, Anai Adamovič.
 
Prieš dvejus metus Vilniaus meras Remigijus Šimašius inicijavo mieste puikią jau tradicija tapusią akciją, kuri simbolizuoja šalių, miestų draugystę ir partnerystę  - Vilnius gatves puošia dvikalbiais užrašais. Pirmoji lentelė su islandišku užrašu atsirado Islandijos gatvėje. Iš viso Vilniuje gatves papuošė jau 10 lentelių: Rusų, Vašingtono, Varšuvos, Karaimų, Totorių, Žydų, Islandijos, Vokiečių, Latvių, Olandų. Tai atviro miesto simbolis ir draugiškumo ženklas visiems čia gyvenantiems ir atvykusiems.
 
Vilnius – daugiatautiškiausias miestas Lietuvoje. Čia  gyvena 128 tautybių gyventojai, kurie sudaro apie 34  proc. visų vilniečių: apie 16 proc. lenkų, apie 12 proc. –  rusų.  Visoje Lietuvoje oficialiai užregistruota apie 300 tautinių bendrijų organizacijų.
 
Prieš ketverius metus Seimas įteisino gegužės 21-ąją kaip atmintiną dieną  ir paskelbė ją Lietuvos tautinių bendrijų diena. UNESCO sprendimu ši diena paskelbta Pasauline kultūrų puoselėjimo diena. Jungtinių tautų organizacija yra paskelbusi deklaraciją „Savitumas, įvairovė ir pliuralizmas“, kurios pagrindinis tikslas – išlaikyti tautų savitumą, įvairovę, laisvę ir bendradarbiavimą. Nuotraukos – fotografo Sauliaus Žiūros.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Jeronimas Laucius. Pasaulio garsai

Lapkričio 11–17 d. energijų horoskopas

Reklama