NAUJIENOS

Darni aplinka vaikų sveikatai

Kategorija:

Miestas:
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Visuomenės sveikatos katedra kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybe Lietuvoje, Sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru 2019 m. balandžio 17 d. pakvietė visuomenės sveikatos specialistus jau į ketvirtąjį kartą organizuotą respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Darni aplinka vaikų sveikatai“. Konferencija subūrė daugiau nei 220 dalyvių iš 45 savivaldybių.
Įgyvendinant Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 m. ir Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono 6-osios aplinkos ir sveikatos ministrų konferencijos įsipareigojimus, būtina ieškoti geriausių sprendimų, kaip kurti darnią ir sveikatai palankią aplinką vaikams ne tik mokyklose, bet ir bendruomenėse, gyvenvietėse, miestuose. Lietuva, ratifikavusi Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją, įsipareigoja užtikrinti vaikų teisę į sveikatą bei saugią aplinką. Tačiau vaikus supanti aplinka neapsiriboja vien aplinkos tarša, tai ir maistas, kurį jie valgo, tai ir juos supančios informacinės technologijos, ir socialinė aplinka, kurioje jie gyvena ir mokosi, ir daug kitų aplinkos veiksnių. Kokią aplinką sukursime vaikams, priklauso nuo suaugusiųjų, sprendimų ir geros valios. 
Konferencijos dalyvius pasveikino Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, Medicinos fakulteto prodekanas prof. dr. Vytautas Kasiulevičius, Sveikatos mokslų instituto Visuomenės sveikatos katedros vedėjas prof. dr. (HP) Rimantas Stukas.
Konferencijoje valstybės ir savivaldybių visuomenės sveikatos priežiūros institucijose vaikų sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo srityje dirbantiems visuomenės sveikatos specialistams ir savivaldybių gydytojams mokslinius pranešimus skaitė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto, Lietuvos sporto universiteto, Klaipėdos universiteto, VšĮ Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų vaikų ligoninės, Higienos instituto mokslininkai ir praktikai.
Konferencijos metu surengta vieša sveikatos ir šveitimo sektoriaus specialistų diskusija „Sveikata darnioje mokykloje“, kurią moderavo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Visuomenės sveikatos katedros doc. dr. Marija Jakubauskienė, išryškino praktines galimybes įgyvendinti įrodymais grįstas visuomenės sveikatos intervencijas mokykloje, aptarė koks galėtų būti visuomenės sveikatos specialisto vaidmuo formuojant sveikatą stiprinančią aplinką Lietuvos mokyklose.
 
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus informacija
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama