NAUJIENOS

Dantų implantai ne veltui siūlomi daugeliu atveju

Kategorija:

Miestas:
Kamuoja nemalonus kompleksas dėl netektų dantų ir dėl to dabar ieškote geriausio sprendimo jų atstatymui? Ko gero tikslinga teigti, kad dantų implantai (Vilniuje) būtų paprasčiausias pasirinkimas tiems, kurie nori ilgalaikio ir kokybiško rezultato. Tačiau, tokia procedūra atliekama esant tam tikroms aplinkybėms. Tai reiškia, kad odontologams pirmiausia teks apžiūrėti jūsų burnos ertmę ir tik tuomet paaiškės ar bus siūloma rinktis implantavimo procedūrą.

Dėl kokių priežasčių dantų implantai nėra rekomenduojami?

Pirminė apžiūra yra būtina tam, kad būtų galima įsitikinti, kad atitinkate visus reikalavimus dėl dantų būklės. Būtent dantų būklė lems ar jums bus atlikta implantacijos procedūra ar ne. Dažniausiai implantai nėra montuojami tiems pacientams, kuriems nustatomos žandikaulio kaulo deformacijos arba jo retėjimas. Retėjimas yra ypač dažnas reiškinys tiems, kurie dantų netenka ilgam laikui t.y. jeigu danties ar kelių netekote prieš kelis metus, vadinasi jūsų žandikaulio kaulas gali būti praretėjęs.

Žandikaulio kaulo retėjimą lemia paprasčiausios apkrovos trūkumas. Su ta vieta, kurioje nėra dantų, pacientai vengia kramtyti maistą. Dėl to susidaro krūvio trūkumas. Kai jo nėra kaulas ima retėti. Praretėjusiame kaule danties implantas neprigyja ir tai yra įrodyta mediciniškai. Tad, jums pirmiausia bus siūloma atlikti žandikaulio kaulo priauginimo operaciją ir tik tuomet implantavimo procedūrą.

Dantų implantai taip pat nėra montuojami kai paaiškėja, jog dėl infekcijos paciento sveikiems dantims yra kilęs realus pavojus. Tai reiškia, kad prasidėjusi infekcija gali grasinti pažeisti kitus dantis, todėl pirmiausias teks juos taisyti. Dantų implantus odontologai montuoja tik įsitikinus, kad paciento dantų būklė yra tinkama procedūrai.

Implantai fiksuojami keliais būdais

Pacientai, nerimaujantys dėl didelių išlaidų, pirmiausia turi kruopščiai pasidomėti kaip implantavimo procedūra apskritai yra atliekama. Netekus vieno danties, logiška, kad kaina bus vienokia. Tačiau, implantuojant kelis, kaina išauga ženkliai. Atminkite, kad implantavimo metodų yra ne vienas. Esant situacijai, kai netenkami keli vienas šalia kito esantys dantys, siūloma rinktis iš dviejų variantų. Gali būti siūlomi atskiri implantai – brangesnis ir ilgesnio laiko reikalaujantis dantų atstatymo variantas. Taip pat gali būti siūlomi du implantai ir tiltelis – pigesnis ir greitesnis variantas. Žinoma, reikia įvertinti visus niuansus tiek vienu, tiek ir kitu atveju.

Pasirinkus dantų implantus, kuriems bus būdingas tiltelio fiksavimas, reikia turėti galvoje, kad ateityje gali atsirasti prieš tai minėto žandikaulio kaulo retėjimo galimybė. Aišku, tai neįvyksta per kelias dienas. Reguliariai lankantis pas odontologą, jūsų būsena būtų stebima ir galimos problemos nustatomos iš anksto.

Jeigu nuspręsite pasirinkti implantus, kurie visi bus atskiri, tuomet pati procedūra truks ilgesnį laikotarpį. Bet, tokiu atveju, apsisaugosite nuo žandikaulio kaulo irimo ir ne tik. Turėkite galvoje, kad vėl ištikus traumai, kiekvienas dantis kentės atskirai, o tiltelio – visi.

Aistė Bielinė

Reklama