Dalia Teišerskytė: reikia išmokti džiaugtis tuo, kas duota
  NAUJIENOS

Dalia Teišerskytė: reikia išmokti džiaugtis tuo, kas duota

Kategorija:

Miestas:
Artėjant Vasario 14-ajai su poete Dalia Teišerskytę kalbamės apie laimę ir meilę.

Gerbiama Dalia, pakalbėkime, kas yra moters laimė. Nors sakoma, kad kiekvienas savaip laimingas, bet, Jūsų manymu, iš ko susideda moterų laimė?

Moters laimė – svarbiausia – yra tai, kad ji yra Moteris, kad jai suteikta didžiulė privilegija būti Motina, padovanoti sau, savo artimiesiems ir visam pasauliui naują žmogų.
Na, o kalbant apie žemiškąją meilę, tai, manau, ji turi keletą etapų.
Tai yra pirmieji įsimylėjimai, tokie trapūs ir jautrūs, kurie gali greitai praeiti, o gali peraugti į tikrąją meilę, į rimtus santykius, šeimos sukūrimą. Meilė šeimoje arba auga ir švyti, arba pamažu užgęsta, tampa rutina, o kartais ir tragedija...Meilę reikia išmokti kantriai auginti, puoselėti, kartais palaistyti kilnumu ar rūpestingumu, o kartais išravėti abejingumą, nenuoširdumą, nepagarbumą...
Laimės be meilės nebūna. Nebūtinai tai yra vyro ir moters santykiai. Meilė vaikams yra daug galingesnė, visaapimanti, gebanti atleisti ir aukotis.
Yra meilė Gyvenimui. Ji taip pat yra galinga, skatinanti nepalūžti, tobulėti, žiūrėti į priekį ir matyti horizonte saulę.
Štai ,sudėkime visa tai ir turėsime laimės formulę.
Gaila, bet tokia pilnatvė beveik neįmanoma...
Tad reikia išmokti džiaugtis tuo, kas duota ...
 
Kiek moters laimė siejasi su jos karjera?

Bijau, kad karjera laimės prideda ne tiek jau daug. Beveik neabejoju, kad dauguma moterų noriai pakeistų karjerą į meilę. Karjera prideda savivertės, orumo, pinigų, galimybių. Tai labai svarbu, bet ne svarbiausia.
 
Kokią įtaką moters laimei turi meilė?

Absoliučią... Net jei ta meilė vienpusė, joje tiek daug spalvų ir atspalvių, tiek gražaus jaudulio ir tylių svajonių...
Na, o ta skirtoji, vis vien kada nors ateis. Ir tada nutiks tūkstantis stebuklų...
 
Vasario 14-ąją švęsime Įsimylėjėlių dieną, ar įsimylėjimas ir meilė labai nutolę nuo viena kito?
 
Taip ir ne. Jau sakiau, kad įsimylėjimas (susižavėjimas)  gali peraugti į meilę, tai tikrai visaapimantis ir visanugalintis jausmas. O tas lengvas įsimylėjimas dažnai būna trumpalaikis, įsimylėti galima daug kartų, o tikroji meilė yra svaiginanti, bet pakankamai sunki ir atsakinga našta. Tiksliau, dovana...
 
Pastaruoju metu labai daug kalbama, kad meilė prasideda nuo meilės sau. Kaip suprantate tą išsireiškimą ir ar galite pasakyti, kad save mylite?

Čia gal ne visai taip. Gali savęs visai nemylėti, o dėl kito kraustytis iš proto... Manau, kad tai nesusisiekiantys indai.
Save mylėti reikia. Kuo labiau save mylėsi – sportuosi, sveikai maitinsies, nesijaudinsi dėl nulaužto nago, vaikščiosi pas masažistus ar plastikos chirurgus – tuo ryškesnė būsi ir tave greičiau pastebės. Bet, jei tavo siela bus tuščia nelyg stiklainis išlaižius uogienę, vargu bau ar ilgai tą dėmesį išlaikysi. Manau, kaip ir visur, reikalinga protinga pusiausvyra.
Ar aš save myliu?
Myliu, bet nesaugau... Deja...
 
Pasitinkant šv. Valentino dieną, ką patartumėte moterims, norinčioms būti laimingomis

Visų pirma, nesureikšminkite tos datos. Kaip atėjo, taip ir praeis. Tiesiog, gyvenkite.
Mylėkite savo artimuosius, gėles, medžius, jūrą, kačiukus arba šuniukus (aš renkuosi šunis), savo drauges ir draugus, perdaug nesikiškite į vaikų gyvenimus, keliaukite, jei negalite toli, tai bent į artimiausią pušyną, renkitės linksmai, niekam nieko nepavydėkite.
 
Ir, svarbiausia, skaitykite knygas. Ir tada jums niekada nebus nuobodu.
 
Dėkoju už pokalbį.

Kalbino Karolina Baltmiškė

Panašūs straipsniai:
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/dalia-teiserskyte-tu-atsiusk-man-trumpa-atvirute
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/dalia-teiserskyte-nieko-nenoriu-keisti-%E2%80%93-viskas-yra-mano
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/dalia-teiserskyte-lankydamasi-renginiuose-paisau-uzduoto-drabuziu-kodo

Reklama