NAUJIENOS

Dailės galerijoje eksponuojama iš Panevėžio miesto partnerio Daugpilio atvežta paroda

Kategorija:

Miestas:
Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta Pēteris Martinsons paroda „Formos ir linijos“. Ši paroda atvežta iš Panevėžio miesto partnerio Daugpilio, Marko Rotko meno centro (Latvija) kolekcijos.
 
„Dėkoju iniciatoriams, organizatoriams ir visiems, prisidedantiems prie galimybės mums visiems pamatyti šią nuostabią, vieno garsiausių Latvijos keramikų, parodą. Kviečiu kiekvieną užsukti į Dailės galeriją pasigrožėti čia eksponuojamais kūriniais“, - sakė Panevėžio miesto mero pavaduotojas Valdemaras Jakštas.
 
Latvijos šiuolaikinės keramikos tėvas ir pagrindinė šios srities varomoji jėga P. Martinsons (1931–2013) išlieka vienu garsiausių Latvijos keramikų, pelniusiu didelį tarptautinį pripažinimą. Daugiau nei pusę amžiaus jo menas ir asmenybė žavėjo, įkvėpė keramikos menininkų kartas Latvijoje ir už jos ribų. Daugkartinė sėkmė tarptautiniuose konkursuose nuolatos liudijo jo meno meistriškumą.
 
Dailės galerijoje eksponuojami keramikos darbai iš akmens masės, pagaminti 1978–1999 m. laikotarpiu, kai P. Martinsons kūryba, be kita ko, buvo siejama ir su Panevėžio tarptautiniu keramikos simpoziumu.
 
Parodą apžiūrėti bus galima iki rugsėjo 25 d.
 
Komunikacijos skyrius
 
 

Reklama