NAUJIENOS

Chašuryje – seni draugai ir naujos idėjos bendrai veiklai

Kategorija:

Miestas:
„Auksinis Chašurio ruduo 2019“ – pagrindinė metų šventė Chašuryje, Sakartvele. Tai – derliaus nuėmimo metas, laikas, kuomet pradedamas skinti vynuogių derlius. Tai metas, kai skaičiuojami nuveikti darbai, vertinami jų rezultatai, apdovanojami geriausi mokiniai, sportininkai, suteikiamas garbės piliečio vardas nusipelniusiems Chašurio gyventojams.
Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario Jono Povilaičio, vadovaujama radviliškiečių delegacija – UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis, Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas ir Eligija Zoltnerienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos, informacinių technologijų ir komunikacijos vyriausioji specialistė, – Chašuryje atstovavo Radviliškio rajono savivaldybei ir perdavė Chašūrio gyventojams radviliškiečių nuoširdžiausius linkėjimus klestėti, kurti ir eiti į priekį.
Chašuris juda – atnaujinamos mokyklos, vyksta nemažai naujų komercinių objektų statybų, kitais metais Chašuryje planuojama atidaryti didelį miesto stadioną, kurio idėją Chašurio meras Giorgi Guraspashvili parsivežė iš Radviliškio, apsilankęs čia pirmą kartą.

Radviliškiečiai ir kiti Chašurio šventę pakviesti užsienio bendradarbiavimo partneriai dalyvavo naujo parko įkūrimo ceremonijoje. Buvusios plytų gamyklos teritorijoje ateityje turėtų sužaliuoti medžiai ir klegėti vaikų balsai, nes čia šiais metais pradėtas kurti parkas su žydinčiomis sakuromis ir kerinčiu vaizdu į Boržomio kalnus. Šio parko projekto autorius – VGTU architektūros magistrantas Rytis Cikanavičius, tai bendras jo ir Lietuvos ambasados Sakartvele projektas.

Lietuvos Respublikos ambasadorius Gruzijoje Giedrius Puodžiūnas šiame parke pasodino pirmąjį medį, o radviliškiečiai medžius sodino drauge su Sakartvele šiuo metu dirbančiu pulkininku Gintaru Bagdonu.

Kitais metais planuojama pradėti didžiulį miesto vandentvarkos tinklų tiesimo projektą, statyti nuotekų valymo įrenginius. Tiesa, lėšų nepakanka viskam, dažniausiai jų pritrūksta kultūrai, socialiniams reikalams.

Chašurio bibliotekos direktorė Marine Didebulidze, sužinojusi apie radviliškiečių vizitą, suorganizavo įspūdingą lietuvių delegacijos sutikimą: mažoji chašurietė paskaitė sveikinimą lietuvių kalba, radviliškiečiams buvo įteiktas tortas, dekoruotas Lietuvos vėliavos spalvomis, ir visiems priminta, kad Radviliškio ir Chašurio ryšiai prasidėjo nuo bendro abiejų miesto bibliotekų projekto „Biblioteka – langas į ateitį“. Šio projekto dėka Chašurio bibliotekoje įkurtas Lietuvos centras, atidarytas Sakartvelo ir Lietuvos skveras. Cahšurio bibliotekos darbuotojai tikisi, kad šiuo metu kiek priblėsęs bendradarbiavimas vėl atgims su nauja jėga ir abiejuose miestuose bus galima detaliai susipažinti su abiejų šalių kultūra.

Radviliškiečiai aplankė pirmojo Tbilisio mero kartvelo Dimitri Kipiani, kilusio iš Chašurio, namus-muziejų, apžiūrėjo Tbilisio miestą, aplankė Boržomį, susipažino su svetingos kartvelų tautos tradicijomis ir papročiais, vietos bendruomenių veiklomis.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Reklama