Chaimo Frenkelio vilos parke – ilgai lauktas Sakartvelo ansamblio „Suliko“ koncertas
  NAUJIENOS

Chaimo Frenkelio vilos parke – ilgai lauktas Sakartvelo ansamblio „Suliko“ koncertas

Kategorija:

Miestas:
2020 m. rugsėjo 10 d., ketvirtadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks paskutinysis XVII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys. Koncertuos Tbilisio valstybinio operos ir baleto teatro ansamblis „Suliko“ (Sakartvelas). Renginyje dalyvaus Sakartvelo nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Levan Gvachliani.
 
Nors Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymas įvyko rugpjūčio 27 d., vienas iš programos renginių liko neparodytas – tai ansamblio „Suliko“ koncertas, kuris dėl atšauktų lėktuvų skrydžių buvo perkeltas jau du kartus. Visgi aplinkybės susidėliojo palankiai ir šiauliečių itin laukiamas koncertas įvyks jau šią savaitę.

Ansamblis „Suliko“ – vienas populiariausių ir žinomiausių tautinės Sakartvelo muzikos kolektyvų, tai tautinio identiteto skleidėjas, tarptautinių kultūrinių mainų puoselėtojas, subtilaus, sodraus kartveliško dainavimo perlas.
Profesionalus kolektyvas „Suliko“ susibūrė 2007 m. Tbilisio valstybiniame Zacharijos Paliašvilio operos ir baleto teatre. Ansamblyje dainuoja pagrindiniai teatro solistai. Šiauliuose pasirodys: Tamaz Saginadze (tenoras), Giorgi Motsikulashvili (tenoras), Shalva Abramashvili (tenoras-baritonas), Sulkhan Gvelesiani (baritonas), Ivane Galuashvili (bosas-baritonas), Levan Makaridze (bosas).

Jie atlieka chorinę, sakralinę polifoninę muziką, kartvelų liaudies ir miesto folklorą. Kadangi atlikėjai yra operos solistai, jų koncertuose skamba ir operų arijos, rusų, europiečių bei viso pasaulio kompozitorių kūryba. Repertuare yra ir kūrinių, specialiai parašytų ansambliui.

„Suliko“ puoselėja seniausias kartvelų dainavimo tradicijas, kurios yra įtrauktos į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Todėl jų pasirodymas – tikra šventė tiems, kurie mėgsta tautinę muziką ir kartvelišką daugiabalsį dainavimą. Atlikėjus dažnai galima išvysti Sakartvelo vyriausybės organizuojamuose renginiuose, šventiniuose Operos ir baleto teatro koncertuose, televizijos ir radijo laidose. Kaip kartvelų kultūros ambasadorius ansamblis koncertuoja visame pasaulyje.

Liepos-rugpjūčio mėnesiais vykęs Tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis šiemet kvietė išvysti muzikines, teatrines, tekstines kompozicijas. Savo talentais su žiūrovais dalijosi ne tik Lietuvos atlikėjai, bet ir svečiai iš Estijos, Vokietijos, Lenkijos. Vienas pasirodymas buvo skirtas vaikams, surengtas išvykstamasis koncertas Telšiuose.

Koncerto trukmė: 1 val. Bilieto kaina: 10 Eur, su nuolaida 8 Eur. Bilietus galima įsigyti „Ticket Market“ ir Chaimo Frenkelio vilos kasose bei internetu –

 https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/chaimo-frenkelio-festivalio-koncertas-bilietai-20200709
Renginio vietoje ir renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Visiems dalyviams būtina registracija. Siekiant išvengti spūsčių prieš pasirodymą, rekomenduojame užsiregistruoti iš anksto el. paštu info@ausrosmuziejus.lt, nurodant savo duomenis (vardas, pavardė, tel. nr., adresas (gatvė, namo, buto nr., miestas), el. paštas, sėdimos vietos koncerte nr.). Informacija tel. 841 43 36 80.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjos: „Sabalin“, „Dabija“. Informaciniai rėmėjai: LRT plius, „Šiaulių apskrities televizija“, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“.
 
 

Reklama