NAUJIENOS
Tauragė žalumu lenkia ir kurortus

Čepkelių laukinės gamtos teritorijai – europinis sertifikatas

Kategorija:

Miestas:

Per Europos laukinės gamtos asociacijos konferenciją, vykusią Austrijos Tamsvego miestelyje, Čepkelių laukinės gamtos teritorijai suteiktas Europos laukinės gamtos teritorijų sertifikatas.

Iš 24 šiuo metu Europoje sertifikuotų laukinės gamtos teritorijų, kurių plotas didesnis kaip tūkstantis ha, tik 13 yra gavusios aukščiausią platininį įvertinimą, tarp jų ir Čepkelių laukinės gamtos teritorija, užimanti 13 tūkst. ha. Į šią teritoriją patenka ne tik visas Čepkelių valstybinis gamtinis  rezervatas, bet ir Dzūkijos nacionalinio parko Musteikos rezervatas.

Čepkeliai – didžiausias ir vienas seniausių Lietuvos rezervatų, įsteigtas 1975 metais. Jis yra viena iš Ramsaro konvencijos, saugančios tarptautinės svarbos pelkes ir šlapžemes, teritorijų Lietuvoje ir europinio ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorija, atitinkanti Paukščių ir Buveinių direktyvų reikalavimus.

Nuo šiol Čepkeliai yra ir dalis Europos laukinės gamtos tinklo, vienijančio negausias Europos saugomas teritorijas, kur gamta tvarkosi pati, be žmogaus įsikišimo, – Alpėse ir Karpatuose, Europos šiaurėje ir Baltijos šalių pelkėse.

Ryšių su visuomene skyrius


Reklama