NAUJIENOS

Buitį palengvina įvairūs pagalbininkai

Kategorija:

Miestas:

Jaukūs namai – tai ne tik gražios sienos, padengtos aksominiais tapetais, tai ne tik patys minkščiausi baldai ar įspūdingų raštų kilimai. Pirmiausia namai – tai šeimos narių sukurta jauki namų nuotaika ir vaikų klegesys, kai po ilgos darbo dienos pagaliau į namus susirenka visa šeima, susėda prie stalo ir valgo gardžiausią dar garuojančią vakarienę, kalba apie nuveiktus darbus ir juokiasi iš smagiausių dienos nutikimų. Namai yra juose sukurta nuotaika ir apetitą žadinantys maisto kvapai, ramybės pojūtis ir džiugesys juose būnant.

Tačiau namai neįsivaizduojami ir be daugybės prietaisų, kurie kasdienę buitį paverčia ne sunkiu darbu, o malonumu. Tai visiems gyvenimo atvejams pritaikyta buitinė technika, padedant atlikti pačius įvairiausius darbus. Šiandien jau nebeįsivaizduojamas gyvenimas be dulkių siurblio ar skalbimo mašinos.

 Virtuvėje – lyg karaliai

Tikros namų šeimininkės niekada nepraleis progos palepinti savo šeimos narius skaniausiais kepiniais ar gardžiausiais pietumis. Virtuvėje besisukančių šeimos moterų pareiga – išpildyti visų namiškių pageidavimus, pradedant mažiausiais šeimos nariais, baigiant ne tokiais reikliais suaugusiais. O patiekalų įvairovė gali apsukti galvą. tad pagaminti kiek įmantresnį valgį gali ir užtrukti.

Laimei, šiandien virtuvės įranga nebeapsiriboja vien virykle ir keptuve. Daug patiekalų, kurie laikomi tradiciniais, šiandien įgavo kitokią formą ar pateikimą. Patyrusios šeimininkės žino, kad užtenka vos kelių virtuvės prietaisų, tokių kaip trintuvas ar virtuvės kombainas, ir kasdienis maistas įgaus visiškai kitokią formą, pasakišką skonį ir maloniai nustebins visus valgančius. Įprasta sriuba gali įgauti visiškai kitokį skonį ją sutrinus trintuvu, o kur dar virtuvės eksperimentai su įvairiomis formelėmis, indeliais ar kitais prietaisais, paklūstančiais šeimininkės fantazijai. Šeima tikrai bus sužavėta, o įprastas maistas atrodys visiškai kitaip.

Nors sukimasis virtuvėje užima nemažai laiko ir reikalauja ypatingo dėmesio, tačiau po maisto gaminimo eksperimentų virtuvė neatrodo tviskanti ir švari kaip įprasta. Tačiau tai ne bėda. Šiuolaikinė buitinė technika patobulėjo taip, kad netvarką pašalinti galima pasitelkus vos kelis buitinius prietaisus, tad nereikia į pagalbą kviestis visos valymo komandos. Protingai išsirinkta buitinė technika leidžia vos keliais mostais sutvarkyti nešvarumus, likusius po maisto gamybos ar itin linksmos šeimyninės vakarienės. Rankiniai dulkių siurbliai, įvairūs elektriniai prietaisai leidžia neeikvoti jėgų ir greitai vėl grąžinti švarą į virtuvę.

Tas pats su likusiomis namų erdvėmis. Buitinė technika yra tikras išsigelbėjimas mamoms ir žmonoms, kurios atsakingos už tai, kad namai visada tviskėtų, o juose esantis oras būtų visada gaivus ir švarus. Šiandien nebereikia grindų plauti maža skepetaite, tam yra galingi plaunantys dulkių siurbliai, gaivus oras palaikomas oro kondicionieriais, skalbiniai džiūsta džiovyklėje, o skaniausi pieniški kokteiliai plakasi tam pritaikytuose plaktuvuose. Viskas pagaminta tam, kad buitis būtų tik maloni, o ne varginanti.

 

 

 

 

 

 

 

 


20-a leciono (pamoka)

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Vaikų vasara muziejuje
Reklama