NAUJIENOS

Brexit dovana – galimybė naudotis „Tax free shopping“ paslauga

Kategorija:

Miestas:
Artėjantys Naujieji metai žymi „Brexit“ pabaigos procesą, o kartu suteikia galimybę nuolatiniams Jungtinės Karalystės gyventojams, įskaitant ir ten nuolat gyvenančius lietuvius, pasinaudoti „Tax Free Shopping“ paslauga, lankantis Lietuvoje, tuo pačiu šalies prekybininkams paskatinant ir pardavimų apimtis.

„Global Blue“ teikiama „Tax Free Shopping“ (apsipirkimo be mokesčių) paslauga nuo ateinančios sausio 1 d. bus pritaikyta Anglijos, Velso ir Škotijos gyventojams, besilankantiems Lietuvoje ir pageidaujanties susigrąžinti dalį PVM mokesčio už šalyje įsigytas prekes. Remiantis Lietuvos įstatymais, apibrėžiančiais, kad ne Europos Sąjungos (ES) šalių gyventojai gali apsipirkti ES šalyse ir pasinaudoti „Tax Free Shopping“ paslauga, Jungtinės Karalystės gyventojai, apsipirkę ne mažiau kaip už 40.00 eurų ir prekybos vietoje gavę „Tax Free“ formą, gali susigrąžinti priklausančią išmoką pasirinktu būdu: grynaisiais pinigais arba išmoka į kreditinę kortelę. Šis pasikeitimas negalios Šiaurės Airijos gyventojams, nes jie ir toliau bus laikomi ES rezidentais.

Atsižvelgiant į bendrus kelionių ribojimus, sukeltus covid-19 pandemijos, „Global Blue Lietuva“ generalinis direktorius, Denis Grinevičius primena, kad būsimiems pirkėjams iš Jungtinės Karalystės bus taikomos vienodos paslaugos grąžinimo taisyklės, kaip ir kitų užsienio šalių keliautojams. Be nustatytos minimalios apsipirkimo sumos, įsigytų prekių išvežimui (eksportui) iš ES teritorijos bus taikomas 3 mėnesių terminas, skaičiuojamas nuo prekių įsigijimo dienos. Pirkėjai iš Jungtinės Karalystės turės atlikti tas pačias eksporto procedūras, t. y.  išvykdami iš ES teritorijos, muitinės postuose turės pateikti galiojančias „Tax Free“ formas, apsipirkimo dokumentus bei gauti muitinės atžymą, (atlikti eksporto procedūrą). Būtina muitinės procedūras atlikti išvykstant iš ES teritorijos, nes atvykus į Jungtinę Karalystę prekių eksporto deklaravimas už asmeniniam naudojimui įsigytas prekes nebebus atliekamas.

Tikimasi, kad pastaraisiais metais Lietuvoje įvestos lankstesnės „Tax Free Shopping“ paslaugos taisyklės turės teigiamą įtaką ne tik platesniam paslaugos vartotojų segmentui, bet ir pardavėjams, susidarius galimybei prisidėti prie didesnių pardavimo apimčių.

„Global Blue“ yra PVM mokesčių grąžinimo operatorius, turintis daugiau nei 300 000 partnerių visame pasaulyje bei aptarnaujantis per 29 mln. tarptautinių pirkėjų. Kompanija Lietuvoje veikia nuo 1993 m. bei bendradarbiauja daugiau nei su 800 šalies mažmeninės prekybos įmonių. Be „Tax Free Shoping“ paslaugos, prekybininkams teikiama užsienio pirkėjų analizė.
 
Aistė Bielinė

Reklama