NAUJIENOS

Biureno maltiečių vizitas, minint veiklos 30-metį

Kategorija:

Miestas:
Rugsėjo 8 dieną savivaldybėje priimti  Vokietijos Biureno miesto maltiečių atstovai ir ilgamečiai Ignalinos draugai Frankas Jansensas ir Sebastianas Feldmanas.  Tai buvo pirmas maltiečių susitikimas ir pažintis su meru Justu Rasiku. Vizitas sutapo su mero gimtadieniu, taigi jam buvo įteiktos atminimo dovanėlės ir linkėjimai nuo Biureno savivaldybės vadovo Burkhardo Švuchovo. 

Meras dėkojo už sveikinimus, dovanas ir apgailestavo, kad dėl esamos situacijos dar vis neatsirado galimybės nuvykti į Biureną, tačiau bendradarbiavimas tikrai bus tęsiamas. Jo tradicijos išties gerbtinos. Lietuvoje ir Ignalinoje Frankas Jansensas  pirmą kartą apsilankė 1991-aisiais metais.

Svečiai domėjosi Ignalinos naujienomis. Meras pristatė vykdomus darbus ir planus. Džiaugėsi atsigavusia Palūše, viltimis dėl Lietuvos žiemos sporto centro perspektyvų, pasakojo apie turizmo ir poilsio  paslaugų plėtrą Ignalinos miesto paplūdimyje ir kt. Taip pat minėta, kad Ignalinoje planuojama statyti modernius senelių namus. Frankas Jansensas pasakojo apie Biureno maltiečių veiklą ir sakė, kad kol kas jam nėra kada ilsėtis. Ilgametė maltiečio veikla įvertinta garbės titulu – Livonijos kalavijuočių ordino riterio vardu. Šio vardo  pažymėjimas, kaip atminimo ženklas, perduotas ir savivaldybės merui. Jame rašoma, kad prieš 800 metų riteriai atjojo užkariauti kraštą, o prieš 30 metų maltiečiai atvyko į Lietuvą padėti, čia surado draugų ir partnerių.   

Susitikimo metu daug dėmesio skirta pabėgėlių problemoms aptarti, nes Vokietijoje, o pastaruoju metu ir Lietuvoje,  tai ypač aktuali tema. Maltiečiai rūpindamiesi pabėgėliais turi ypač daug darbo.  Kaip sakė F. Jansensas,  Vokietijoje pabėgėliai yra labai lepinami: jiems skiriamas butas, socialinė išmoka, įvairi kitokia pagalba, stengiamasi integruoti į socialinį gyvenimą, tačiau dirbti norinčių beveik neatsiranda.

Atsisveikindamas meras Justas Rasikas maltiečiams įteikė savivaldybės dovanas, dėkojo už dėmesį Ignalinos kraštui, prašė nuvežti geriausius linkėjimus  Biureno merui. Svečiai taip pat aplankė Dūkšto senelių globos namus, ten nuvežė įvairių daiktų, higienos priemonių. Lankėsi Ignalinos gimnazijoje ir aptarė bendradarbiavimo su Biureno gimnazija planus. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės pramos šeimai centrui perdavė dovaną. Biureno maltiečiai taip pat dalyvaus  Vilniuje vykstančiuose Lietuvos maltos ordino 30-mečio renginiuose, vėliau vyks į Šiluvos atlaidus.

Parengė Lina Kovalevskienė

Reklama