Biržuose, savo gimtinėje, vyriausios kartos dailininkas Kęstutis Petras Ramonas atidaro retrospektyvinę tapybos ir grafikos kūrinių parodą.
  NAUJIENOS

Biržuose, savo gimtinėje, vyriausios kartos dailininkas Kęstutis Petras Ramonas atidaro retrospektyvinę tapybos ir grafikos kūrinių parodą.

Kategorija:

Miestas:
Vaikystė Biržuose, jaunystė Kaune, 60 metų dailininko karjera Vilniuje. Šio dailininko kelias – neįprastai įvairus: grafikas ir tapytojas, dizaineris ir dailės pedagogas, kaligrafas ir ekslibrininkas, portretistas ir abstrakcionistas. Per 40 metų dailės pedagogo veiklos (iš jų 30 – M. K. Čiurliono nacionalinėje menų gimnazijoje, 10 – Vilniaus dizaino kolegijoje) išugdė per 1000 dailininkų ir dizainerių. Mokydamas jaunuosius dailės studentus, pats visą laiką keitėsi ir stebino kūrybiniais atradimais, dalyvavo virš 300 respublikinių bei tarptautinių parodų.
 
Šis ilgai lauktas susitikimas Biržuose tai 38-oji personalinė K. P. Ramono paroda. Biržų pilies salėse rodomi rinktiniai dailininko kūriniai nuo 1967 metų iki šių dienų, atspindintys kas dešimtmetį kintančias stilistines jo dailės kryptis ir nuoseklią dailininko estetinių pažiūrų vienovę.
 
Apie K. P. Ramono kūrybą yra rašę: dr. I. Kostkevičiūtė, prof. A. Stasiulevičius, prof. I. Voverienė, R. Dichavičius, D. Jedzinskienė. Autoriai sutaria dėl būdingiausio K. Ramono kūrybai apibūdinimo: „lietuviškasis ekspresyvusis abstrakcionizmas“, priskiria jo kūrybą  iškiliems lietuvių dailės pavyzdžiams.
 
2017 m. išleistas Kęstučio Ramono kūrybos albumas „Grafika ir tapyba“.
Daugiau informacijos apie dailininką yra internete: https://kestutisramonas.org
 
K. P. RAMONO PARODA. GRAFIKA IR TAPYBA. 2019 M. RUGPJŪČIO 04 D. – RUGSĖJO 19 D.
 
BIRŽŲ KRAŠTO MUZIEJUS „SĖLA“, J. RADVILOS G. 3, BIRŽŲ PILIS
Darbo laikas: antradienį ir sekmadienį – 10.00-17.30, trečiadienį-šeštadienį – 10.00-18.30


Lina Kuncytė
Biržų krašto muziejaus „Sėla“
Komunikacijos ir parodų skyriaus vedėja

Reklama