Biržų krašto muziejuje „Sėla“ – tarptautinio keramikos simpoziumo ,,Keramikos ir muzikos sintezė 2020“ darbų paroda
  NAUJIENOS

Biržų krašto muziejuje „Sėla“ – tarptautinio keramikos simpoziumo ,,Keramikos ir muzikos sintezė 2020“ darbų paroda

Kategorija:

Miestas:
Ramygaloje, Panevėžio rajone, įsikūręs klubas „Savos erdvės“ nuo 2010 metų organizuoja tarptautinius keramikų susibūrimus. Juose kuriantys menininkai gilinasi į senosios keramikos tradicijas ir jas interpretuoja, savo idėjas išreikšdami tam tikra kūrybine tema. Kasmet simpoziumus dalyviai pradeda lipdydami šaukštą – žmogaus gyvenimo pradžios ir išėjimo simbolį.
 
Šių metų projektas į Ramygalą sukvietė keramikus iš Lietuvos ir Latvijos kurti muzikos instrumentus – indus. Buvo lipdomi pučiamieji, mušamieji muzikos instrumentai, dekoratyvinės kompozicijos ir indai muzikos tema. Inspiracijos šaltiniu kūrėjams buvo Lietuvos ir įvairių pasaulio tautų tradiciniai instrumentai: barškučiai, okarinos, marimbos, kalimbos, švilpukai ir kiti, garsus leidžiantys objektai.
 
Simpoziume savo patirtimi dalinosi ir darbavosi keramikai iš Lietuvos ir Latvijos: Skirmantas Petraitis, Audrius Gokas, Eiginta Beinortaitė, Genutė Vaičikauskienė, Gražina Visockienė, Skaidrė Račkaitytė, Jolita Šlepetienė, Toma Kisieliūtė, Laima Kiškienė, Aleksandrs Maijers, Inga Majere, Vita Bogana.
 
Darbai išdegti raugo, juodosios keramikos, raku degimo būdais, malkinėse, dujinėje, elektrinėje žemos ir aukštos degimo temperatūros krosnyse.
 
Parodos atidarymas vyks 2020 m. spalio 22 d. (ketvirtadienį) 17.30 mažojoje arsenalo ekspozicijų salėje. Maloniai kviečiame dalyvauti.
 
Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacija
 

Susitikimas su politologais

Susitikimas su politologais

Trakų viešojoje bibliotekoje spalio 21 d. vyko susitikimas su politologais Linu Kojala ir Vladimiru Laučiumi. L. Kojala – Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius, taip pat šiuo metu yra Vilniaus universiteto...


Reklama