NAUJIENOS

Birželio 29–30 dienomis Antalieptėje vyks Eko festivalis

Kategorija:

Miestas:
Gegužės 31 – birželio 1 d. Jasmuižos parke (Aizkalne, Preiļi savivaldybė, Latvija) buvo pirmą kartą surengtas ekoturizmo festivalis „Arčiau gamtos“, kuris kvietė visus, palaikančius aplinką tausojantį gyvenimo būdą, šeimas su vaikais, jaunus žmones ir senjorus prisijungti ir dalyvauti kūrybinėse veiklose, pasijusti arčiau gamtos. Festivalio lankytojai buvo kviečiami atvykti su palapinėmis ir pasilikti palapinių miestelyje nakvynei, už tai maitinimas – visiškai nemokamai.
 
Renginį organizavo Preili savivaldybė pagal projektą „Vandens resursų panaudojimas eko turizmo plėtrai Latvijoje ir Lietuvoje“ (Learn Eco Travel).
 
Festivalis vyko vaizdingoje vietoje – Jano Rainio žemėje prie Jasse upės krantų. Pirmąją dieną įvyko dviračių kelionė aplink Aizkalnę. Vakaro programoje – latvių gitaristas Reinis su eksperimentinio folko grupe „Rāva“, jaukūs pokalbiai prie laužo ir naktinis pasivažinėjimas su „LitWild“ siūlomais dviračiais storomis padangomis (fatbike) iš Lietuvos.
 
Šeštadienį, birželio 1 d., veiklos prasidėjo rytine gimnastika, po to vyko sportinė veikla šeimoms su vaikais, kurią organizavo Preili savivaldybės vaikų ir jaunimo sporto mokykla, kanisterapija (šunų terapija) vaikams ir milžiniški muilo burbulai. Po pietų – įvairiausi kūrybiniai užsiėmimai - spalvingas smėlis („Dabas vēstniecība”), keramikos klasės, spalvų klasės (studija „DiCraft“), kvapiųjų sagų gamyba su Inese Anina, muilo gamyba ir gydančių tepalų gamyba iš natūralių medžiagų su Gita Usani. Didelio formato žaidimus siūlė Preili pagrindinė biblioteka.
 
Latvijos gamtos apsaugos valdyba, AB „Latvijos valstybiniai miškai“, Daugpilio šikšnosparnių centro darbuotojai, bendradarbiaudami su Daugpilio universitetu, padėjo smalsuoliams ištirti nepažintus ir viliojančius gamtos objektus bei procesus.
 
Nepamiršta nė viena gamtos mylėtojo juslė – vyko pamoka apie aromaterapinius aliejus, siela atsigavo nuo gongo garsų bei Om chanting meditacijos...

Kitas šio projekto eko festivalis vyks Lietuvoje, kurio tema „Zero waste“. Laukiame atvykstant!
Eko festivalis Antalieptėje (Zarasų rajone) vyks birželio 29–30 dienomis.
 
Jolanta Jucevičienė
Vyriausioji specialistė
Investicijų ir projektų valdymo skyrius
Anykščių rajono savivaldybės administracija
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama