NAUJIENOS

Birštono bibliotekoje – susitikimas su rašytoja iš pajūrio

Kategorija:

Miestas:
Spalio 25 d. 17 val. Birštono bibliotekoje vysk susitikimas su Daiva Molyte-Lukauskiene. Tai – poetė, rašytoja, dailininkė išleidusi keturias pačios iliustruotas poezijos knygas („Natiurmortas su gudobelės šaka“, „Baltas kvadratas juodame fone“, „Persodintos gėlės = Пересадочные цветы“, „Baltojo kiro giesmynai“), o 2019 m. ir knygą vaikams „Kaip kiras gintarus rinko: gintarinės pasakaitės“. Gyvena ir kuria pajūryje, todėl kūryba persmelkta savitų Klaipėdos krašto vaizdų ir spalvų.

Jai suteiktas Meno kūrėjo statusas, yra Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Kūryba versta į lenkų, rusų, baltarusių, vokiečių kalbas.
Aktyvi tarptautinių plenerų „Žodžiai ir spalvos“ (Lietuva), „Poezija metro“ (Varšuva), bendrų menininkų rengiamų parodų, literatūrinių projektų dalyvė.
A p d o v a n o j i m a i :
2002 m. knyga „Natiurmortas su gudobelės šaka“ apdovanota Knygos meno konkurse „Vilnius 2002“ (dailininkas A.Kliševičius, iliustracijos autorės).
2003 m. Zigmo Gėlės premija už geriausią metų poetinį debiutą.
2010 m. „Varpų“ almanacho prizas.
2014 m. Ievos Simonaitytės premija už eilėraščių rinkinį „Baltojo kiro giesmynai“.
2014 m. Neringos savivaldybės Atminimo medalis.
2016 m. „Panevėžio literatūrinės žiemos‟ festivalio prizas „Literatūrinė lapė‟ už natūraliausią poezijos žvilgesį eilėraščių knygoje „Baltojo kiro giesmynai‟.

 

Ledina Tamošiūnienė
Birštono viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė


Reklama