NAUJIENOS
Vilnių papuoš 12 naujų meninių akcentų

Bibliotekos dovana – profesionalios namų dekoravimo pamokos

Kategorija:

Miestas:
Tie, kas lankosi Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos feisbuko paskyroje ar svetainėje www.biblioteka.lt pastebi, kad antrąkart užklupęs karantinas nesustabdė bibliotekos planuotų veiklų: kultūriniai renginiai ir edukacinės pamokos persikėlė į virtualią erdvę ir tapo prieinamos ne tik klaipėdiečiams, bet ir visos Lietuvos gyventojams jiems patogiu metu.

Prieškalėdiniu laikotarpiu biblioteka, bendradarbiaudama su profesionaliais dizaineriais ir menininkais, parengė paskaitų ir edukacinių pamokų ciklą, kuris padės pasisemti idėjų ir paversti jūsų namus stulbinančia erdve, kurioje malonu ne tik kasdien leisti laiką, bet ir sutikti šventes. Akivaizdu, kad didžiosios šių metų šventės ir jų laukimas bus kitoks – daugelis šį laikotarpį praleisime namuose, todėl labai svarbu, kad mūsų tvirtovė – namai, būtų jaukūs, originalūs, skoningai ir išradingai papuošti.

Ekologiška puošyba

Pasak menininkės, floristės Dalios Čėsnienės, išskirtinius ir jaukius namus galima sukurti ne vien parduotuvėse įsigytomis priemonėmis. Daugybę originalių puošybos elementų rasime gamtoje: medžio žievė, ąžuolo lapai, kaštonai, kankorėžiai, gilės, medžio šakelės – tai tik dalis gamtos dovanų, kurias sumaniai panaudodami galime pasigaminti išskirtines dekoracijas. Nors šias medžiagas geriausiai rinkti ankstyvą rudenį, dar ir dabar gamtoje rasite dalį dekoravimui tinkamų priemonių.

„Kai kažko trūksta, geriau veikia fantazija,“ – pasakoja menininkė apie puošimo subtilybes priemonėmis iš gamtos ir to, ką randame namuose. Edukacinėje pamokoje Advento simbolis https://youtu.be/qAbsOcRa9W0   D. Čėsnienė primena ne tik šio simbolio prasmę, senąsias tradicijas, bet ir dalinasi patarimais, ką daryti, kad laukimo metas neprailgtų.

Stilingi namai

Daugeliui svarbu, kad namai būtų ne tik jaukiai papuošti, bet ir stilingi. Interjero kūrimo pamokų kurso penktojoje paskaitoje  „Pasaulis interjero dizainerės akimis – kalėdinis dekoras https://www.facebook.com/kmsvb/videos/1278952942472445 dizainerė Diana Pečiulevičienė dalinasi idėjomis, kaip stilingai pasipuošti namus. Paskaitoje aptariama, kodėl prieš puošiant namus būtina įsiklausyti į save – asmeniniai prisiminimai, prasmę turintys daiktai ir kvapai padeda suformuoti išskirtinę aplinką. D. Pečiulevičienė pabrėžia, jog daug ką galime susikurti patys – nebūtina pirkti. Kaip ir floristė D. Čėsnienė, dizainerė akcentuoja natūralios puošybos svarbą ir siūlo daugelį priemonių parsinešti tiesiog iš miško, atkreipdama dėmesį į tai, kaip rinkti priemones, kad nepadarytume žalos gamtai.

Stilingu namų akcentu gali tapti stiklo ir šakų derinys, papuoštos palangės, durys ar terasa. Ypatingą nuotaiką sukurs ir rečiau puošiamas namų erdves užpildys „slapukai“ – netikėtose vietose esantys krepšeliai su gamtos dekoracijomis. Virtualioje paskaitoje išgirsite daugybę praktiškų patarimų, kaip derinti priemones, spalvas, kurti skirtingas kompozicijas, originaliai pakuoti dovanas ir puošti Kalėdų eglę, kad šventės netaptų dar vienomis eilinėmis Kalėdomis.

Vitražų paslaptys
 
Ieškantiems originalių puošybos idėjų pasitarnaus virtuali menininkės juvelyrės Simonos Martinkutės kūrybinė edukacija „Vitražas – raižinys – atspaudas“ https://youtu.be/t3e9B8yhudw , parengta pagal projektą „Vitražai Klaipėdos visuomeninių pastatų interjeruose: istorija ir dabartis“.

Vitražus tyrinėjanti S. Martinkutė Vilniaus dailės akademijos studijų  baigiamajame darbe  ne tik apžvelgia sovietmečiu sukurtus vitražus Vakarų Lietuvoje, XX a. 7–8 dešimtmečių architektūrinės dailės kontekstą, bet ir kuria vitražų piešinio, ornamento transformavimo ir  pritaikymo galimybes.

Edukacija glaudžiai siejasi su vitražo tematika, tačiau yra labiau orientuota į funkcionalumą. Vitražo paveikslus galima puikiai pritaikyti ir kūrybiškai panaudoti interjere, namų tekstilėje, sveikinimo atvirukų, vokų, dovanų maišelių dekoravimui.

Šios kūrybinės edukacijos metu pasigaminsite vitražo piešinio  raižinį ir išmoksite jį atspausti ant popieriaus, medinės dėžutės, drobinio maišelio, senos spintos durų – visur, kur tik sugalvosite.  Išsirinkti jums patinkantį vitražą galite Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos sukurtame freskų ir vitražų žemėlapyje (http://www.biblioteka.lt/freskos/).

Dovanos – išradingose pakuotėse

Kita Simonos Martinkutės virtuali edukacija „Kalėdinių dovanų pakuočių, atvirukų ir šventinių vokų gamyba iš senų knygų“ https://youtu.be/Q-ZsHzfgVDY (projektas „Interaktyvi biblioteka“) bus skirta smulkių kalėdinių dovanų pakuočių, spalvingų vokų ir sveikinimo atvirukų bei paveikslėlių gamybai. Visai nesvarbu, ką padovanoti – tai gali būti nedidelis arbatos rinkinys, koks jaukus niekutis, gražiai įpakuotas jis suteks daug džiaugsmo. Tiems, Prireiks šių priemonių: senų, nebeskaitomų knygų, spalvoto popieriaus, juostelių, blizgaus popieriaus.

Kalėdinės dekoracijos languose

Moderniai atsinaujinusi „Kauno atžalyno“ biblioteka pasipuošė jaunos menininkės Monikos Trumpiškytės  kalėdinėmis dekoracijomis, kurias ji geliniais rašikliais išpiešė bibliotekos languose. Mielai dalinamės menininkės edukacinės puošybos pamoka, nauja patirtimi, kurią menininkė parsivežė iš Didžiosios Britanijos.  https://youtu.be/jm2_axmnhcc. Praleidusi užsienyje beveik 10 metų, studijavusi menus M. Trumpiškytė pasakoja, kad Londone labai populiaru išpaišyti langus. Piešiniai ant stiklo dažniausiai kuriami reklamos tikslais, bet neretai ir dėl grožio – gražiai išpaišyti langai nuteikia šventiškai.

„Langus dekoruoju akriliniais markeriais, kurie yra atsparūs oro sąlygoms, bet piešinį visada galima lengvai pašalinti, – tikina menininkė. – Ranka išpaišyti langai ar reklaminės lentos Britanijoje yra labiau vertinamos nei atspausdinti lipdukai. Londone specialiai Kalėdoms languose esu piešusi Styveno Spielbergo portretą, britų poproko muzikos grupės „Take That“ kalėdinę afišą“.

 
Edukacinės pamokos vaizdo įrašas, kaip ir kitos paskaitos ar edukacinės pamokos, yra laisvai prieinamas bibliotekos feisbuko paskyroje https://www.facebook.com/kmsvb, https://www.youtube.com/kmsvbiblioteka  bei svetainėje www.biblioteka.lt . Tereikia tik surasti šiek tiek laiko, išlaisvinti savo kūrybiškumą ir keisti aplinką taip, kaip mums norėtųsi. Sakoma, kad tuomet keičiasi tiek pats žmogus, tiek jo gyvenimas.
 

Reklama