NAUJIENOS

Bibliotekoje paminėta Šuns diena

Kategorija:

Miestas:
Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva trečius metus iš eilės balandžio 24-ąją Lietuvoje minima Šuns diena.
Šuns dienos tikslas – keisti visuomenės požiūrį į šunis, atkreipti dėmesį į pasikeitusį šuns statusą žmogaus gyvenime bei šeimininko sąmoningumo ir atsakingumo svarbą.
Švęsti Šuns dieną Lietuvoje dar neįprasta, tačiau kitose, senas kinologijos tradicijas puoselėjančiose šalyse tai nieko nestebina. Juk šuo – bendruomenės narys, ištikimas žmogaus draugas, vienas protingiausių ir socialiausių gyvūnų, besąlygiškai dovanojantis šeimininkui savo meilę ir atsidavimą.
Šių metų tema – „Šuo ir aš: laikas kartu“ – skatina šią  dieną praleisti kuo daugiau laiko su savo augintiniu: surengti iškylą į gamtą, pasiimti į darbą, susitikti su kitais šunų mylėtojais.
Nors vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ gyvūnams draugiška ir nuolat atvira biblioteka, tačiau būtent šią dieną visų čia užsukusių drauge su savo  mylimais  keturkojais laukė ne tik grožinės ir teminės literatūros paroda apie šunis, bet ir įdomus susitikimas su „Gyvybės stotelės“ įkūrėja bei vadove, veterinare Jūrate Paltaroke-Vilime.
J. Paltarokė-Vilimė, Panevėžio rajone Velžio seniūnijoje atidariusi veterinarijos kliniką, gydo ne tik naminius gyvūnus – šunis, kates, paukščius, triušius, net ir žirgus. Kartais tenka pasirūpinti ir laukiniais gyvūnais.
Į Šuns dienos minėjimą susirinkę lopšelių-darželių „Aušra“, „Vyturėlis“, „Jūratė“ auklėtiniai, bibliotekos skaitytojai ir mikrorajono gyventojai uždavė specialistei aktualius klausimus apie savo augintinio priežiūrą, mitybą, kamuojančias problemas. Vaikai noriai dalinosi linksmais pasakojimais apie savo augintinius.
Pasak veterinarijos gydytojos, šuniui vienodai svarbu, tiek tinkamas jo auklėjimas, tiek teisinga mityba. Kiekvienas šeimininkas privalo suteikti savo augintiniui tinkamą priežiūrą, skirti pakankamai dėmesio,  kad šuo galėtų gyventi sveiką ir visavertį gyvenimą.
Svarbu paminėti, jog renginyje dalyvavo 5 keturkojai, suteikę visai bendruomenei  ir praeiviams daug gerų emocijų ir šypsenų, tai: 11 mėnesių Vakarų Škotijos baltasis terjeras Baksas, 1 metų anglų kokerspanielis Gafis, 7 metų pinčerio ir pekino mišrūnė Nika, 10 metų Vakarų Škotijos baltasis terjeras Kobis ir 5 metų mišrūnė Ūlia.
Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka primena, kad oficialiai yra draugiška gyvūnams įstaiga, tad čia su augintiniu užsukti sumanę panevėžiečiai gali tai padaryti bet kurią dieną. Gyvūnams atviros yra visų tinklo bibliotekų, kurių mieste yra 8, durys.
Kviečiame panevėžiečius nepabijoti atrasti gyvūnams draugiškas bibliotekas mieste ir užsukti į jas kartu su savo augintiniais.
 
Indrė Rapkevičienė
 

Reklama