NAUJIENOS

Bibliotekoje diskutuota apie bibliotekų ateitį

Kategorija:

Miestas:

Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje 16-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės proga diskutuota apie bibliotekų tinklo tobulinimo galimybes. Diskusijoje dalyvavo Radviliškio savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė ir šio skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Kacevičienė, Savivaldybės tarybos Kultūros,švietimo ir sporto komiteto nariai Jonas Pravilonis, Sigitas Zajančkauskas, Rima Tarbūnienė.

Bibliotekininkams atstovavo Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, jos pavaduotoja Vida Marcinkienė, vyresnioji metodininkė Alma Miknienė ir Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Nijolė Stankuvienė.
Vis dažniau pasigirstant diskusijoms apie bibliotekų tinklo optimizavimą respublikoje, radviliškiečiai patys nutarė aptarti bibliotekų tinklo esamą padėtį, padiskutuoti apie tokį tinklo modelį, kuris būtų patogiausias lankytojams ir taupantis bibliotekų išlaikymui skiriamas lėšas.

Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė susirinkusiems į diskusiją pristatė centralizuotą bibliotekų sistemą, gyventojų ir skaitytojų rodiklius, kitų respublikos bibliotekų patirtis, sujungus mokyklų bibliotekas su viešosios bibliotekos filialais. Viešosios bibliotekos vyr. metodininkė Alma Miknienė trumpai pristatė filialų veiklą, pasidžiaugė, kad šiandien kaimo bibliotekos yra modernios ir galinčios pasiūlyti lankytojams daug paslaugų.

Pasak diskusijoje dalyvavusio mero pavaduotojo Kazimiero Augulio, nesiruošiama drastiškiems bibliotekų tinklo pokyčiams, bet pati viešoji biblioteka turi išanalizuoti esamą bibliotekų tinklo būklę ir numatyti būdus kaip jį patobulinti.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė siūlė apsilankyti kaimo ir mokyklų bibliotekose ir vietoje ieškoti optimaliausių variantų.

Diskusijos dalyviai, išklausę vieni kitų nuomonės, vieningai nutarė lankytis seniūnijose, mokyklose ir bibliotekose kiekvienoje vietovėje, vietoje diskutuoti su bibliotekų ir švietimo įstaigų darbuotojais ir rasti geriausią variantą, kad ir moksleiviai, ir kaimo bendruomenės nariai turėtų biblioteką, kuri pateisintų vieno ar kito miestelio ar kaimo gyventojų lūkesčius ir būtų tikru kultūros židiniu, gyventojų traukos objektu.

Džiaugiamės geranorišku svečių požiūriu į bibliotekų tinklo optimizavimą. Tikimės jeigu ir būtų pokyčių, jie bus naudingi bibliotekų lankytojams.

Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

 


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama