NAUJIENOS

Beržoras

Kategorija:

Miestas:
Tai reto ir savito grožio kaimas. Jo aplinka gamtiniu ir istoriniu požiūriu turtinga ir įdomi. Kaimą supa trys gražus ežerai: Beržoras, Ilgis ir Žiedelis. Netoli ir gražuolis Platelių ežeras.
 Beržoro kaimas yra išsaugojęs tradicinį kraštovaizdį, įdomus ir sakralinės architektūros vertybėmis. Beržoro bažnyčia ir varpine, pastatytos 1746 m., yra vieni iš seniausių medinių sakralines architektūros pastatų Lietuvoje. Itin įdomu tai, kad Beržoro bažnyčios sienos padarytos nenaudojant pjūklo. Egliniai rąstai apdirbti vien tik kirviu.
Šventoriuje yra senosios Platelių parapijos kapinės, kuriose palaidota nemažai žymių žmonių: tautodailininkas S. Riauba, istorikas muziejininkas J. Mickevičius ir kt. Tai vienos seniausių kapinių Lietuvoje. 1759 – 1760 m.  Beržore buvo pastatyta 14 medinių Kristaus Kryžiaus kelio koplyčių – Kalvarijos kelio stočių, kurios XX a. pradžioje buvo sugriautos, dabar atstatytos.
 

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama