Bandelės su kopūstų įdaru
  NAUJIENOS

Bandelės su kopūstų įdaru


Miestas:
Apie kopūstų naudą daug prirašyta ir prišnekėta, siūloma gausybė receptų. Slavų tautose ypač populiarios bandelės su kopūstų įdaru. Ir man vis knietėjo iškepti tokių bandelių.

Pirmiausia gaminu įdarą. Sutarkuoju 2 vidutinio dydžio morkas, susmulkinu nemažą galvutę svogūno, šiaudeliais supjaustau pusę nedidelio kopūsto ir visa tai pakepinu 5 min. (su aliejumi ir 50 g sviesto). Įberiu truputį druskos, natūralių prieskonių. Kol ruošiu tešlą, įdaras atvės.

Tešlą ruošiu kaip ir anksčiau aprašytoms ,,pūkinėms“ bandelėms: į dubenį persijoju 500 g miltų. Pakaitinu 0,5 l pieno. Gerokai šiltą pieną pilu į miltus, sukdama mediniu šaukštu, įberiu 0,5 a. š. druskos, 100 g cukraus ir vėl gerai išsuku. Kai tešla pravėsta (jau nekaršta), supilu pakildintas stiklainyje ,,gyvas“ (arba sausas mieles:7 g, sumaišiusi su 0,5 stiklinės miltų). Dar pasukusi tešlą, galiausiai įpilu 0,5 stiklinės aliejaus arba 100 g lydyto sviesto, jei reikia, dar truputį įberiu miltų. Rankas pasitepu aliejumi ir tešlą gerai išminkau.
Minklė labai minkšta. Uždengusi rankšluosčiu, dedu tešlą ant garuojančio šilto puodo. Kyla minklė labai greitai. Todėl įdaras turi būti jau paruoštas.

Formuoju paplotėlius, dedu įdarą ir ,,užlipdau“ pailgas bandeles. Dedu jas į paruoštą skardą, patepu plaktu su cukrumi kiaušiniu ir pašaunu į įkaitintą (180 laipsnių) orkaitę, kepu 30 min. .

Karštos, gražiai apskrudusios bandelės dirgina nosį. Nekantraujam paragauti. Bandymas pavyko puikiai – draugė neišpeikė. Gardu su kava, arbata ar su vištienos sultiniu. Skanaus!

Pateikė ir nupaveikslavo: Vitalija Jakubauskienė
 
 

Moliūgienė

Moliūgienė

Moliūgų tėvynė – Vidurio Amerika. Užkariavus ispanams indėnų gentis (XVI - XVII a.) moliūgai atkeliavo į Europą. Tai derlingas augalas, kurio genčiai priskaičiuojamos penkios rūšys. Moliūgai puikiai auga ir mūsų...

Susitikimas su politologais

Susitikimas su politologais

Trakų viešojoje bibliotekoje spalio 21 d. vyko susitikimas su politologais Linu Kojala ir Vladimiru Laučiumi. L. Kojala – Rytų Europos studijų centro (RESC) direktorius, taip pat šiuo metu yra Vilniaus universiteto...


Reklama