NAUJIENOS

Baltų vienybės diena Šeduvoje

Kategorija:

Miestas:
Šeduvoje paminėta Baltų vienybės diena. Akmuo simbolizuoja tvirtybę ir stiprybę, tad Baltų vienybės dienos renginys simboliškai pradėtas prie Šeduvos miesto parke stūksančio karūnuoto akmens. Suskambėjus į Šeduvą susirinkusių folkloro kolektyvų bendrai dainai „Ant kalno klevelis“, kolektyvai, nešini deglais, atkeliavo į vasaros estradą ir savo širdžių ugnį perdavė aukurui.

Susirinkusiuosius į Baltų vienybės dieną pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis. Jis pasidžiaugė, kad nors oras nelepina šiluma, visus baltus šią dieną šildo vienybė ir aukuro ugnis.


Baltiškąsias apeigas vedė Panevėžio Romuvos vaidila Laimutis Vasilevičius. Koncertavo Vilniaus apeiginio folkloro grupė „Kūlgrinda“, vadovaujama Inijos Trinkūnienės ir Vėtros Trinkūnaitės, Latvijos vyrų folkloro ansamblis „Vilki“ (vadovas Edgars Lipors), Raseinių kultūros centro folkloro ansamblis „Degule“ (vadovė Asta Nikžentaitienė) ir Panevėžio miesto folkloro ansamblis „Raskila“ (vadovė Lina Vilienė).Šventėje dalyvavo ir savo dirbinius rodė tautodailininkai: medžio drožėjas, muzikantas Eugenijus Arbušauskas, Pakruojo rajono medžio drožėjai Egidijus Impolis, Bronislovas Gedminas bei Šeduvos miesto neįgaliųjų draugijos gražiadarbės.Visi kolektyvai ir tautodailininkai apdovanoti Šeduvos kultūros ir amatų centro padėkos raštais, molio dirbiniais ir atmintukais „Pasakojamoji tautosaka iš Šeduvos babos lobyno“.

Baltų vienybės dienos projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė. Projekto vadovė Evelina Stalgienė.

Šeduvos kultūros ir amatų centro informacija

Nuotraukos Sigito Mikučio.

Akimirkos:


Reklama