NAUJIENOS

Baltijos šalys telkiasi kovai su naujuoju koronavirusu

Kategorija:

Miestas:

Lietuvos, Latvijos ir Estijos sveikatos apsaugos ministrai sutarė kartu kovoti su iššūkiais visuomenės sveikatai dėl naujojo koronoviruso (COVID-19) pandemijos. Baltijos šalys išreiškia solidarumą ir pažada abipusę pagalbą rengiantis ir reaguojant į kylančias grėsmes.

Ministro Aurelijaus Verygos teigimu, visas pasaulis turi bendrą iššūkį – koronavirusą, kuriam nėra sienų ir tik laiko bei  aplinkybių klausimas, kada jis gali smogti vienam ar kitam regionui.

„Lietuva, Latvija ir Estija ne kartą demonstravo darnios kaimynystės pavyzdį. Tikiu, kad ir akistatoje su šiuo virusu išliksime vieningi, operatyvūs ir pasiruošę atremti tarpvalstybines grėsmes 24/7, vadovaudamiesi tarptautinių už sveikatą atsakingų organizacijų rekomendacijomis. Kuo daugiau vienybės ir aiškumo, ką ir kaip daryti, ir kuo mažiau panikos. To dabar reikia mūsų žmonėms, Europai ir pasauliui“, – sakė ministras A. Veryga.

Trys Baltijos šalys sutarė dėl bendrų veiksmų:

  • dalintis  informacija apie keliautojus, grįžtančius iš rizikos zonų ar vykstančius į jas;
  • dalintis medicinine ir epidemiologine informacija, taip pat informacija apie priimtas priemones;
  • keistis sveikatos priežiūros ir kitiems specialistams bei visuomenei teikiama informacija;
  • užtikrinti sklandų ir patikimą tarptautinį judėjimą, imantis būtinų atsargumo priemonių;
  • priemonės, kurių imamasi prie vidaus sienų, turėtų būti grindžiamos grėsmės visuomenės sveikatai vertinimu ir glaudžiai derinant su kaimyninėmis šalimis;
  • reguliariai rengti konferencinius skambučius ekspertų ir ministrų lygiu.

Pasirašytame susitarime akcentuojamos Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), Europos Komisijos (EK), Europos užkrečiamųjų ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) ir Europos Sąjungos (ES) valstybių narių pastangos apsaugoti Europos piliečius.

SAM Spaudos tarnyba


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama