NAUJIENOS

Baltijos šalių merai už švarią jūrą

Kategorija:

Septyni merai iš keturių Baltijos jūros regiono šalių imasi iniciatyvos ir sutelkia savo jėgas vandens kokybės gerinimui bendroje Miestų akseleratorių (Accelerator) programoje.
Panevėžys (Lietuva), Marianhamina (Suomija), Slupskas (Lenkija), Kalmaras, Vaksholmas, Varmdo ir Vastervikas (Švedija) kartu su pasaulio ekspertais skatins novatoriškas galimybes. Šioje programoje dalyvauja ir strateginiai partneriai: Bostono konsultacinė grupė, Ramboll, General Electric, Švedijos aplinkosaugos tyrimų institutas, Stokholmo aplinkosaugos institutas, Šiaurės investicijų bankas, Skandinavijos investuotojų grupė.
„Programos tikslas – surasti technologijas, inovatyvius sprendimus, gerinančius vietos vandens kokybę ir skatinti vietos ekonomiką.  Kiekvienam praktikos atvejui bus bandoma atrasti finansavimo modelį. Džiaugiuosi, kad Panevėžys dalyvauja projekte, kurio įgyvendinimas turės pridėtinės vertės miesto ūkiui, taigi ir kiekvienam panevėžiečiui“ – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
„Dalyvavome programos aptarime Švedijoje, pristatydami Panevėžį, vandens ir nuotekų tvarkymo sistemą. Radome bendrų interesų ir buvome įtraukti į Baltijos jūros regiono miestų projektą. Panevėžyje šiuo projektu siektume sutvarkyti lietaus nuotekų surinkimo sistemą mieste“, - sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Vyžintas.
Balandį visų septynių savivaldybių merai susitiks  Stokholme (Švedija) ir duos pradžią Miestų akseleratorių programai.
Pirmojo etapo metu ekspertai apsilankys kiekvienoje savivaldybėje ir iš esmės susipažins su miesto situacija, problemomis vandentvarkos srityje. Projekto pasirinkti tvarkyti  darbai bus sprendžiami pasitelkiant naujausias technologijas ir inovacijas.
 
 
Ryšių su visuomene skyrius
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama