Baisogalos nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija vyksta pagal planą
  NAUJIENOS

Baisogalos nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija vyksta pagal planą

Kategorija:

Miestas:

Radviliškio rajono savivaldybės vadovai apsilankė Baisogaloje ir apžiūrėjo, kaip vyksta Baisogalos miestelio ir Pakiršinio (Vainiūnų) nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija.

„Noriu pasidžiaugti, kad darbai vyksta sklandžiai ir nekilo jokių nenumatytų problemų. Statybininkai pažadėjo, kad projektas bus baigtas laiku“, - po apsilankymo Baisogaloje geromis naujienomis dalijosi Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis.

Senosios valyklos - nusidėvėjusios

Baisogaloje ir Pakiršinyje darbai vykdomi įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis vykdomą projektą „Radviliškio rajono Šeduvos, Baisogalos ir Pakiršinio (Vainiūnų) nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija padidinant nuotekų išvalymo efektyvumą“.   

Projektą įgyvendinančios uždarosios akcinės bendrovės „Radviliškio vanduo“ vyriausiasis inžinierius Mindaugas Gapšys sakė, kad pagal keliamus vis griežtesnius aplinkosauginius reikalavimus Šeduvoje, Baisogaloje ir Pakiršinyje šiuo metu eksploatuojamos senosios nuotekų valyklos yra nusidėvėjusios, pasenusios ir nebepasiekia griežtesnių išvalymo rodiklių, todėl jas būtina modernizuoti. Pagal 2017 metais Aplinkos ministerijos patvirtintą priemonių programą Lietuvoje yra trylika, o Radviliškio rajone net trys tokios valyklos, kurioms bus taikomi griežtesni aplinkosauginiai reikalavimai.

Pasak M. Gapšio, ši investicija prisidės prie Radviliškio rajono socialinės ir ekonominės plėtros, žmonių gyvenimo kokybės gerinimo, aplinkos išsaugojimo.Gautas europinis finansavimas

Siekiant modernizuoti centralizuotą nuotekų tvarkymo sistemą Šeduvos, Baisogalos ir Pakiršinio (Vainiūnų) miesteliuose ir užtikrinti nepertraukiamas, patikimas ir kokybiškas nuotekų tvarkymo paslaugas, buvo pateikta paraiška Europos Sąjungos finansavimui gauti, nes vien savo lėšomis įgyvendinti tokį projektą savivaldybės įmonė ar pati rajono savivaldybė būtų nepajėgi.2018 metais aplinkos ministro įsakymu projektui buvo skirtas finansavimas. Projekto sutartyje, kurią pasirašė Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra ir UAB „Radviliškio vanduo“, nustatyta didžiausia galima tinkamų finansuoti išlaidų suma – daugiau kaip 2 milijonai 272 tūkstančiai eurų (be PVM), iš jų beveik 1 milijonas 818 tūkstančių eurų – Europos Sąjungos skiriamos lėšos iš Sanglaudos fondo, o daugiau kaip 454 tūkstančius eurų iš savo biudžeto turės pridėti Radviliškio rajono savivaldybė.

Darbai bus baigti per 26 mėnesius

Praėjusių metų vasario 11 dieną tarp UAB „Radviliškio vanduo“ ir UAB „Infes“ buvo pasirašyta rangos sutartis dėl Baisogalos nuotekų valymo įrenginių rekonstravimo.

Kaip informavo vyriausiasis inžinierius Mindaugas Gapšys, Baisogaloje ir Pakiršinyje rangovai darbus atliks už beveik 1 milijoną 742 tūkstančius eurų. Pagal rangos darbų sutartį darbai bus baigti per 26 mėnesius nuo jų pradžios. Jeigu rangovai nesumažinus tempo, planuojama darbus užbaigti dar šių metų rudenį. Projekto įgyvendinimo pabaiga – 2022 metų vasario 28 dieną, įskaitant ir 12 mėnesių defektinį laikotarpį.

Įgyvendinus rangos sutartį Baisogaloje bus pastatyta nauja nuotekų valykla, kurios našumas – 510 kubinių metrų per parą, o Pakiršinio (Vainiūnų) gyvenvietėje bus pastatyta nuotekų perpumpavimo siurblinė, kuri nuotekas perpumpuos į Baisogalos nuotekų valyklą. Bus pakloti apie 5 kilometrai slėginių nuotekų tinklų.

Pastatytą infrastruktūrą eksploatuos ir prižiūrės UAB „Radviliškio vanduo“ darbuotojai, turintys reikiamą kvalifikaciją ir patirtį.

Šeduvos nuotekų valyklos rekonstrukcijos dar teks palaukti. Įmonės „Radviliškio vanduo“ atstovai informavo, kad šiuo metu vykdomas jau ketvirtas pirkimas, nes ankstesniuose konkursuose rangovai pateikė per dideles kainas.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija


Reklama