NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Aukštaitijos nacionaliniame parke – dar viena sala paukščiams

Kategorija:

Miestas:
Baluošo ežero Beržų sala Aukštaitijos nacionaliniame parke taps antruoju kolonijinių paukščių „atramos punktu“ šioje saugomoje teritorijoje. Kaip ir garsiojoje Kretuono ežero Didžiojoje saloje, kuri yra tik už 18 km, čia sudarytos sąlygos vandens ir pelkių paukščiams sėkmingai auginti jauniklius.
Ši maža, tik apie ketvirtį hektaro ploto, užaugusi beržais ir kitais lapuočiais sala sparnuočiams buvo pritaikyta parko direkcijos darbuotojų pastangomis. Pasak jų, praėjusį rudenį išlipus į salą kirsti medžių, net nebuvo matyti, kur statyti koją. Prieš gerą dešimtmetį ją atrado bebrai ir pertvarkė neatpažįstamai. Nuolat čia gyvendami, jie kirto medžius ir krūmus, rausė urvus. Todėl į sausą salą plūdo ežero vanduo, prasidėjo pelkėjimo procesai. Suvešėjo aukšti viksvų kupstai, išplito šaltekšnių brūzgynai. Dabar salą jau sunku atpažinti – jos paviršius vėl tapo švarus ir beveik lygus.
Naująją vietą paukščiai pastebėjo šį pavasarį gana anksti, o balandžio pabaigoje joje ėmė kurtis paprastieji kirai, antys. Gegužės pradžioje atsirado keli pirmųjų kirų lizdai, perėjo didžioji antis, sukosi keletas upinių žuvėdrų, krantuose pasirodė brastiniai ir krantiniai tilvikai. Ir anksčiau šie paukščiai saloje ieškodavo vietos lizdams, bet aplinka buvo netinkama.
Per gegužę ir birželį, kaip tikisi Aukštaitijos nacionalinio parko specialistai, žuvėdros, antys ir tilvikiniai paukščiai turėtų apgyvendinti Beržų salą.

Komunikacijos skyrius 
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama