NAUJIENOS

Aukščiausias apžvalgos bokštas: reginys, nepatiriant nuovargio

Kategorija:

Miestas:
Liepos 11 dieną Nemuno kilpų regioniniame parke atidarytas aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Jo aukštis – 51 metras, o pridėjus 45 metrų aukščio Škvėronių gūburį, grožėtis Birštono ir Prienų rajono savivaldybių teritorijomis galima iš 137 metrų virš jūros lygio.
Jau kuris laikas keliaujant pro Birštoną akis užkliūdavo už varpinę primenančio bokšto. Ir pagaliau....bokštas atvertas lankytojams.  Kelionė link bokšto prasideda nuo Škvėronių gūburio papėdės, netoli Birštono svečių pamėgto „Seklytėlės“ restorano, pro kurio langus galima gėrėtis Nemuno vaizdais.
Pakopa po pakopos, lydimas miško ošimo, grožėdamasis miško gėlėmis, kyli link gūburio viršūnės. Ir štai, priešais iškyla dangų remiantis ažūrinis keturkampis lygiasienis bokštas.
Į bokšto atidarymo iškilmes atvyko aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, kurios iniciatyva bokštas ir pastatytas, direktorius Albertas Stanislovaitis, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, bokšto projektuotojai ir statytojai. Iškilmių metu bokštas perduotas Birštono savivaldybei.
Po trumpų sveikinimų perkerpama simbolinė bokšto atidarymo juostelė ir pirmoji grupė, o leidžiama iki 40 žmonių, ryžtasi įveikti 300 laiptelių.
Jei pamanėte, kad tai neįveikiama kliūtis, labai apsirinkate. Bokšto projektuotojai UAB „Prosfera“ ir architektas Donatas Malinauskas suprojektavo tokias pakopas, kad net nepajunti, kaip užkopi į bokšto viršūnę. Nei nuovargio, nei uždusimo, kuris neretą lydi kopiant ir į žemesnius aukščius. Kopiant vis labiau ryškėja tarp miškų besiraitantys Nemuno vingiai, laukai, Prienų ir Birštono miestai. Nė nepajunti, kaip prieš akis atsiveria reginys, dėl kurio verta kopti į aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą.

Karolina Baltmiškė

Patarimai susidomėjusiems


 Patogiausia bokštą pasiekti pėstute
 
Kadangi bokštas stovi ypatingo kraštovaizdžio saugomoje teritorijoje, infrastruktūros galimybės yra smarkiai ribojamos, todėl patogiausia jį pasiekti pėstute. Atvykus į Birštoną automobiliu, rekomenduojama jį palikti kurorto teritorijoje (artimiausia erdvi aikštelė yra B. Sruogos g. 25, šalia prekybos centro „Norfa“) – iš ten pėstute bokštas pasiekiamas kiek mažiau nei per 20 minučių. Maršrutą galima rasti čia.
 
Esant mažesniam lankytojų srautui, vietos automobiliui galima rasti stovėjimo aikštelėse prie restorano „Seklytėlė“ arba viešbučio „Royal SPA Residence“ – iš čia kelionė pėsčiomis iki bokšto užtruks kiek daugiau nei 10 minučių, o sugrįžus čia pat galima pasistiprinti arba pasimėgauti desertu. Maršrutas pateikiamas čia.
 
Lankytojai su negalia gali privažiuoti automobiliu iki pat bokšto, kur įrengta nedidelė stovėjimo aikštelė. Jiems, kaip ir lipti laipteliais nenorintiems lankytojams, įrengti specialūs informaciniai stendai su QR kodais, kuriuos nuskaičius telefonu, jo ekrane matosi iš bokšto atsiveriantys vaizdai.
 
Pirmosiomis dienomis bokšto darbo laikas ribojamas
 
Aukščiausias Lietuvos apžvalgos bokštas lankytojams atviras kasdien nuo 7 val. iki 22 val., naktį jis bus uždaromas. Siekiant užtikrinti lankytojų saugumą, pirmosiomis dienomis lankytojų srautai bus reguliuojami, nes vienu metu bokšte gali būti ne daugiau kaip 40 žmonių. Bokštas bus atviras visus metus, todėl lankytojai raginami neskubėti jo aplankyti iškart po atidarymo – tikėtina, kad smalsiausi lankytojai susidurs su eilėmis arba eismo nepatogumais. Pirmąsias savaites patariama vizitą į bokštą planuoti darbo dienomis, kai lankytojų tikimasi mažiau nei savaitgaliais.
 
Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus ir papildoma informacija apie bokštą teikiama specialiai sukurtoje „Facebook“ paskyroje.
 
 
Nemuno kilpų regioninis parkas įsteigtas siekiant išsaugoti unikalų didžiųjų Nemuno kilpų ir Punios šilo kraštovaizdžiui, jo gamtinei ekosistemai bei kultūros paveldo vertybėms. Parko ašis – Nemunas. Apie 60 km smarkiai vingiuotas Nemuno vidurupio ruožas sudaro tris didžiąsias kilpas. Nemunas kilpinėja tarp aukštų, miškais apaugusių šlaitų, atragių ir atodangų.
 
Birštonas – unikalus Nemuno kilpose įsikūręs Lietuvos kurortas. Net 90 proc. Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje, o mineralinis vanduo, išgaunamas iš žemės gelmių, yra svarbiausias Birštono kurorto gyvavimo bei augimo skatintojas
Unikalūs gamtiniai ištekliai ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kuomet Žvėrinčiaus miške aidėjęs Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius.
Birštonas – tarptautinių sveikatinimo paslaugų kurortas Lietuvoje, garsėjantis unikalia gamta, Nemuno kilpų vingiais, mineraliniu vandeniu ir karališkomis šaknimis. Kurortas apdovanotas natūralios gamtos turtais: trykštančiais mineralinio vandens šaltiniais, gydomuoju purvu, švariu oru ir palankiu sveikatai klimatu. Kurortas didžiuojasi Europoje pripažintu ir vertinamu mineraliniu vandeniu, kurio sudėtyje yra daug bromo.
 

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama