NAUJIENOS

Augustino Griciaus premija bus teikiama Gruzdžių šv. Roko atlaidų šventėje

Kategorija:

Miestas:
Šiaulių rajono savivaldybės Augustino Griciaus premijos skyrimo komisija, vadovaujama
profesorės Džiuljetos Maskuliūnienės, Augustino Griciaus premiją nutarė skirti Monikai Baltrušaitytei už pirmąją prozos knygą „Išėję prie upės“, kurią išleido Rašytojų sąjungos leidykla.
Šiemet premija skiriama už 2017–2018 metais išleistą pirmąją prozos knygą.
Šiemet Šiaulių rajono savivaldybės Augustino Griciaus premijos skyrimo komisijai iš viso penki autoriai pateikė savo kūrinius. Du iš jų – neatitiko konkurso nuostatų, nes buvo pateikti pavėluotai, taip pat neatitiko ir išleidimo metų kriterijaus, todėl iš viso nesvarstyti.
Pabrėžta, kad šiemet konkursui pateiktos įvairių žanrų prozos knygos – romanas, apysaka, novelės.
Daugiausiai komisijos balsų iš trijų konkurso nuostatas atitikusių kūrinių surinko būtent Monikos Baltrušaitytės novelių knyga „Išėję prie upės“ (2018) .
Dauguma komisijos narių Monikos Baltrušaitytės knygą išskyrė, kaip brandžiausią ir meniškai vertingiausią, su aiškiu vertybiniu pamatu.
Iš Gruzdžių kilusio vieno žymiausių lietuvių dramaturgų Augustino Griciaus premija Gruzdžiuose teikiama kas antrus metus.
500 eurų premija laureatei bus įteikta šeštadienį 16 valandą ir taps vienu iš svarbių tradicinės Gruzdžių miestelio šventės „Šv. Roko atlaidai 2019“ akcentų. Tradicinėje Gruzdžių miestelio šventėje, greta tradiciškai maldininkus traukiančių garsiųjų šv. Roko atlaidų, numatoma ir gausybė išskirtinių renginių – klasikinės ir pramoginės muzikos koncertų, sporto varžybų. Vienas koncertas  net bus skirtas muzikos grupėms, kuriose muzikantai, atlikėjai – buvę ar esami gruzdiečiai.
 
Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama