NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Audros vardas lėmė audringą gyvenimą

Kategorija:

Miestas:

Susipažinkime: Audra Užemeckienė.  LSDP Klaipėdos skyriaus narė  nuo 2012 m. gruodžio 6 dienos. Išsilavinimas – aukštasis universitetinis, Klaipėdos universitete suteiktas turizmo ir poilsio bakalauro kvalifikacinis laipsnis. 
Visada padės, nusišypsos ir visus sutiks su šypsena. Ir tik nedaugelis žino, jog šią gražiąją  bičiulę likimas grūdino kiek tik galėjo…

 

–Jūsų profesija.
Keletą metų Italijoje užsienio kalbų mokykloje mokiausi italų kalbos, o studijuodama Klaipėdos valstybinėje kolegijoje turizmo administravimą,  papildomai įgijau kelionių vadovo ir gido specialybę. Šios dvi aplinkybės ir nulėmė mano profesijos pasirinkimą. Jau keletą metų dirbu gide su italų, lietuvių ir rusų turistais Lietuvoje bei už jos ribų. Gidės darbas yra labai įdomus, bet kartu ir nelengvas, reikalaujantis daug istorinių, geografinių, kalbinių, psichologinių bei kitų žinių ir gero fizinio pasirengimo.

–Kokie Jūsų laisvalaikio pomėgiai?
Kaip jau minėjau mano darbas reikalauja daug žinių bei fizinio pasirengimo, todėl didesnę dalį savo laisvalaikio paskiriu knygų skaitymui bei sportui. Taip pat mėgstu keliauti. Esu labai žingeidi, todėl domiuosi viskuo.

–Ar turite žmogų, kuris yra Jūsų autoritetas? Jei turite, gal galite paminėti, kas jis ir kuo Jus žavi?
Išskirtinio autoriteto neturiu. Mane žavi kiekviena stipri asmenybė, kuri yra protinga, išsilavinusi, turinti savo nuomonę, tikslus ir siekius. Šie žmonės mane ugdė ir ugdo kaip asmenybę.

–Jūsų nuomone, koks dalykas, įvykis, faktas yra svarbiausi ir esminiai, kurie įvyko Jūsų gyvenime?

Vaikystėje man duotas vardas Audra atspindi visą mano gyvenimą. Jis nėra palyginti ilgas, bet tikrai audringas. Mano gyvenime įvyko keletas  įvykių, kurie ir pakeitė visapusišką mano požiūrį į žmogaus gyvenimo prasmę. Po santuokoje pragyventų dešimt metų mūsų šeimą užklupo netikėta vyro mirtis. Likau viena su dviem mažamečiais vaikais, tačiau negalėjau palūžti ir kabinausi už gyvenimo visomis jėgomis.  Praėjus šešeriems metams po nelaimės teko susidurti su kitu tragišku įvykiu, kai sūnus nerdamas į vandenį patyrė traumą ir tapo neįgalus. Esu dėkinga savo šeimai, artimiesiems ir draugams, kurie man labai padėjo sunkiu metu nepalūžti ir palaikė mane. Šie išgyventi sunkumai mane sustiprino, išmokė pažiūrėti į gyvenimą kitomis akimis. Tokie išgyventi įvykiai leidžia suprasti, kad žmogaus laimė slypi ne turtuose, bet gebėjime padėti kitiems.
–Jums labiausiai patikusi knyga/mėgstamiausia muzika.
Esu perskaičius daug įvairiausių knygų, kurios man be galo patiko, tačiau labiausiai man įsiminė perskaityta prancūzų rašytojo Stendalio knyga „Raudona juoda“.   Laisvalaikiu mėgstu pasiklausyti autoriaus Leonard Cohen kūrinių, nors nesu abejinga ir kitokio žanro muzikai.
–Kokia Jūsų didžiausia gyvenimo svajonė?
Norėčiau nugyventi gyvenimą taip, kad galėčiau didžiuotis savo nuveiktais darbais.
–Šeima ar visuomeninė veikla. Kas svarbiau? Kaip pavyksta tai derinti? Ar šeimos nariai neprieštarauja, jog daug laiko skiriate visuomeninei veiklai?
Visuomeninė veikla negali būti svarbiau už šeimą, bet visada galima rasti kompromisą.


–Kaip vertinate šalies Seimo narius. Gal esama tokių, kuriems praverstų psichologo ar rimtesnio specialisto pagalba?
Kiekvienas Seimo narys yra atskira asmenybė. Daugelis jų atsakingai ir nepriekaištingai vykdo savo darbą, tačiau yra ir tokių, kuriems psichologo pagalbą tikrai praverstų, nes matyt, staigus gyvenimo kokybės pasikeitimas  išderina jų psichologiją.
–Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją?
Lietuvos socialdemokratų partiją pasirinkau dėl partijos idėjų ir jos vertybių, kurios man yra priimtinos.
–Kokia veikla užsiimate partijoje?
Esu vienos iš grupių komiteto narė, taip pat Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos  Klaipėdos miesto klubo pirmininkės pavaduotoja. Atlikdama man patikėtas  pareigas stengiuosi kiek galima aktyviau bendradarbiauti visuomeninėje-partinėje veikloje.
–Ko siekiate visuomeninėje –partinėje veikloje?
Dalyvaudama visuomeninėje-partinėje veikloje norėčiau kiek galima našiau save realizuoti bei aktyviai prisidėti įgyvendinant politinės veiklos vertybines gaires.
–Ar dalyvavimas visuomeninėje-partinėje veikloje pateisina Jūsų lūkesčius?
Visuomeninėje-partinėje veikloje dalyvauju dar palyginti trumpą laiką, bet jau teko pastebėti, kad šioje veikloje žmonės reiškiasi labai individualiai. Tačiau norintieji ir turintieji laiko čia visada yra laukiami. Yra sudaromos  visapusiškos galimybės pasireikšti veiklioms ir idėjinėms asmenybėms.

–Kokias spręstinas problemas ir aktualijas matote kaip politinės partijos narys, kurias reikia spręsti Klaipėdos mieste, Lietuvoje?
Problemų yra daug, tik kai ieškomi jų sprendimai dažnai yra pamirštamos socialinė partijos ideologijos prasmė ir yra pasineriama į politinį žaidimą.
Klaipėdos miestas  yra vystomas kaip pramonės miestas, nepaisant to, kad   turizmo verslas yra laikomas vienas iš pelningiausių pasaulyje. Klaipėdos mieste trūksta turistinių pramogų,  nors čia kiekvienais metais Kruiziniais laivais atvyksta vis daugiau užsienio  turistų. Senamiestis vis dar neturi patrauklios reprezentacinės  išvaizdos, nes daug namų yra apleistų ir neprižiūrėtų. Ne kartą užsienio turistai yra pastebėję, kad Klaipėdos senamiestyje  trūksta gyvybės.

-–Kokių turite pasiūlymų, susijusių su visuomenės gyvenimo kokybės gerinimu,  kaip LR pilietis, klaipėdietis, tiesiog žmogus?
Norint pagerinti visuomenės gyvenimą kokybės atžvilgiu visų pirma reikėtų pradėti įsiklausyti į paprastų žmonių kalbas ir nusiskundimus. Iki šiol, sprendžiant daugelį visuomeninių klausimų, yra susiduriama su biurokratija ir sovietinių laikų palikimu, kai į darbą buvo žiūrima atmestinai, o tais laikais padaryti klaidingi ir sveiku protu nesuvokiami sprendimai yra vangiai taisomi.  Paprastas žmogus nėra labai raštingas ir dažnai išsigąsta susidūręs su korupcija, ko pasekoje susitaiko su pralaimėjimu be kovos.  Žmonių gyvenimas galėtų pagerėti tik tada, kai stabilizuosis pasikeitimai mokesčių, švietimo ir sveikatos apsaugos sistemose.

 

LSDP Klaipėda inf.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama