NAUJIENOS

Atvirukų virsmas nuotraukomis

Kategorija:

Miestas:
Rugsėjo 11 dieną Rūdiškių bibliotekoje svečiavosi įdomi, kūrybinga, puikiai įvaldžiusi rašymo meną, stilinga, talentinga menininkė – Jolanta Daubaraitė, labiau žinoma Akimirkų gaudyklės pseudonimu. Menininkė rūdiškiečiams pristatė savo fotografijų parodą „Atvirukai“.
 
Sąmoningas akimirkų gaudymas prasidėjo nuo 17 metų, su kiekvienu kadru tobulėjo jos matymas, akimirkos grožio pajauta, o susitikimai su nuostabiais žmonėmis įkvėpdavo ir leido gyvenimo prisiminimus archyvuoti į prisiminimų biblioteką. Jos darbų spektras labai įvairus – ji kuria iliustracijas, afišas, vizitines korteles, logotipus, knygų viršelius, piešinius ir kt. vizualinius/grafikos darbus. Rankdarbiai, muzika ir dainavimas jai taip pat nesvetimas dalykas. O svarbiausia jos veiklos kryptis – fotografija.
 
Kadaise šventiniai atvirukai buvo saugomi kaip šeimos archyvo relikvija, kaip gražaus ir tolimo užsienietiško gyvenimo simbolis. Šiandien – tai praeitis, internetas ir mobilieji telefonai išstūmė atvirukus iš mūsų gyvenimo, dabar sveikiname vieni kitus kitaip. Džiugina, kad mūsų tarpe dar išliko žmonių, rašančių ir išsiunčiančių atvirukus paštu. Juos galima pavadinti savotiškais atvirukų estetais, kurių mažai, bet yra.
 
Mums pasisekė, mes susitikome su tokiu žmogumi. Jolanta ne tik siunčia atvirukus, bet ir pati juos kuria. Kiekvienas jos sukurtas atvirukas turi savo istoriją ir prisiminimus, o labiausiai žmonių mėgiami virto nuotraukomis, po kiekviena nuotrauka galima rasti trumpą ir nuoširdžią atviruko atsiradimo istoriją.
 
Parodos pristatymo metu daug kalbėjome apie kūrybiškumą ir drąsą kurti, įkvėpimą ir savo kelio ieškojimą ir mes pritariame kūrėjos žodžiams, kad „Mes visi esame kūrybiški, tik ne visi turime drąsos tai atskleisti…“. Drąsos atsiskleisti renginiui baigiantis ir linkėjome visiems susirinkusiems. 
Renginyje dalyvavo lietuvių kalbos mokytoja Zita Bartkevičienė su septintokais, ypatinga viešnia Milda Bliumenzonienė – aktyvi visuomenės veikėja ir Lietuvos kalinių globos draugijos steigėja. Dėkojame jiems, o visus kviečiame apsilankyti Rūdiškių bibliotekoje (Statybininkų g. 23), pasigrožėti jaunos menininkės Jolantos Daubaraitės paroda „Atvirukai“ bei apžiūrėti ir pačius atvirukus, kurie „laukia“ lankytojų, saugiai nutūpę jaukioje dėžutėje.
 

Paroda veiks iki spalio 11 dienos.
 
 
Danguolė Paliulienė
Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė
 
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama